Kintai Arts / News / Legendinėje Kintų stovyklavietėje „Vėtrungė“ – išskirtinis žiūrovų potyrius sužadinantis spektaklis

07.25

Naujienos:, Renginiai

Legendinėje Kintų stovyklavietėje „Vėtrungė“ – išskirtinis žiūrovų potyrius sužadinantis spektaklis

Jau liepos 28 d. vakare kviečiame visus į apleistąją "Vėtrungės" stovyklą, kurioje bus pristatytas imersyvus spektalis „Vegetacinė būklė“!

Ant Kuršių marių kranto įsikūrusi legendinė Kintų stovyklavietė „Vėtrungė“ vienam vakarui taps individualių teatrinių patirčių erdve. Liepos 28 d. čia bus pristatomas režisieriaus, „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimo laureato Nauberto Jasinsko spektaklis „Vegetacinė būklė“, kviečiantis žiūrovą pasinerti į vegetacinei būsenai artimus išgyvenimus.

„Kintų muzikos festivalio“ programoje pristatomas spektaklis yra įkvėptas Čilės dramaturgės Manuelos Infantės pjesės „Vegetacinė būklė“. Jos centre – avarija, kurioje, įsirėžusi į medį, žūsta jauna motociklininkė. Visas pjesės veiksmas vyksta septyniems skirtingiems veikėjams aptariant šį įvykį bei jį analizuojant iš savo perspektyvos. Taip, darydama visuomenės skerspjūvį, autorė visus žmones sudėlioja į septynis prototipus.

„Manuela Infantė Venecijos teatro bienalėje pristatė mintį, kad turime atsitraukti nuo žmogaus kaip centro, nes kurdami žmogui ir su žmonėmis visiškai ignoruojame visą mūsų aplinką. Ji yra parašiusi nemažą pluoštą pjesių ir tekstų, kurie yra skirti augalams, samanoms, akmenims, žuvims, vandeniui. Man labai patiko jos akmenims skirta pjesė, kur per pokalbį su akmeniu yra suvokiamas mūsų kaip rūšies trapumas – kalbant su milijardus metų skaičiuojančiu akmeniu atsiskleidžia, kad žmogaus kaip individo ilgoje laiko juostoje net neįmanoma apčiuopti. Kurdama tokį įdomų palyginimą, M. Infantė keičia perspektyvą. Tą patį ji daro ir su pjese „Vegetacinė būklė“, – sako spektaklio režisierius Naubertas Jasinskas.

Vieno seanso metu spektaklyje gali dalyvauti tik dvylika žiūrovų, kurie patirs personifikuotus ir unikalius išgyvenimus, sukuriamus pasitelkiant šviesas, garsą, aktorių įrašytus audio tekstus bei kvapus. Taip žiūrovai savitai ir asmeniškai pajus, ką reiškia atsidurti vegetacinėje būsenoje ir tarsi pamatyti save iš šalies. O kartu ir turės galimybę į pasaulį pažiūrėti iš naujos perspektyvos, atsiveriančios į šalį atidėjus žmogiškąjį ego.

„M. Infantė siūlo radikalų dalyką –  pabandyti suvokti santykį su visuma atsiduriant tokioje būklėje, kai nebelieka žmogiškosios perspektyvos, kasdienių kūno troškimų ir mintimis gali susikoncentruoti į tai, kas tave supa, – sako N. Jasinkas. – Vegetacija yra augimas, bet mes į vegetacinėje būklėje atsidūrusios žmones žiūrime kaip į daržoves, kurios yra neįgalios. O gal būtent tokioje būsenoje ir susiliejame su visuma? M. Infantė bando išprovokuoti tiek mus kaip kūrybinę komandą, tiek žiūrovus, kad į komos būseną pažiūrėtume kaip į galimybę augti ir tobulėti.“

Spektaklį kūrė gausi vizualiųjų menų atstovų komanda. Į Sigitos Šimkūnaitės rengiamą scenografiją įsilieja Ričard Žigis sukurtos video projekcijos, kurias papildo medijos šviesų dailininko Dainiaus Urbonio darbai. Garso takelį šiam spektakliui sukūrė kompozitorius Gintaras Sodeika. Tekstus skaito aktoriai Arvydas Dapšys, Vaiva Mainelytė, Airida Gintautaitė, Gintarė Latvėnaitė-Glušajeva, Alyvdė Pikturnaitė, Matas Sigliukas. Spektaklio prodiuseriai „Meno Alchemija“ ir „Meno ir mokslo laboratorija“.

Bilietus galite įsigyti here