Kintai Arts / News / Kintuose šeštą kartą reziduos Baltijos šalių trumpųjų filmų scenaristai

05.28

Kintuose šeštą kartą reziduos Baltijos šalių trumpųjų filmų scenaristai

Vienintelė Baltijos šalyse trumpametražių filmų scenarijų rašymo rezidencija „Baltic Shorts Residency“ skelbia šeštojo sezono atrinktus dalyvius. Birželio 1–21 d. scenarijaus rašymo įgūdžius Kintuose tobulins trys kino kūrėjai: Martynas Norvaišas (Lietuva), Jazeps Podnieks (Latvija) ir Alesja Suzdaltseva (Estija), juos konsultuos scenarijų rašymo ekspertė Anna Ciennik iš Prancūzijos.

Rezidencija vyksta Lietuvos Pamario krašto gyvenvietėje Kintuose, „Kintai Arts“ kuruojamoje tarptautinių menininkų rezidencijų erdvėse. Kasmet „Baltic Shorts Residency“ metu dalyviai turi galimybę susipažinti ir su kitų sričių menininkais ir kūrėjais, ir tokiu būdu įgyvendinti tarpdisciplininio meno praktiką bei žinių ir idėjų mainus.

Lietuvą rezidencijoje atstovaus režisierius, kino operatorius Martynas Norvaišas, kuris vystys hibridinio filmo „Suecas“ scenarijų. Jungiant vaidybinio kino, dokumentinius, archyvinius ir socialinių tinklų vaizdus, jame nagrinėjamas troškimas išsilaisvinti iš status quo. Tai filmas apie įstrigimą ir eskapizmą.

Po vaizdo operatoriaus bakalauro studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje 2014 m. Martynas Norvaišas dirbo kameros asistentu ir operatoriumi kine ir reklamose. Baigęs fotografijos ir medijų meno magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje pradėjo bendradarbiauti su šiuolaikinio meno kūrėjais ir fotografijos lauke vykdo individualius kūrybinius projektus. Juose dėmesį kreipia į vyriškumo konceptą besikeičiančiame socialiniame peizaže. Pirmasis M. Norvaišos dokumentinis trumpametražis filmas „Aš pirkau“ (2024) nagrinėja vartotojiškumą kaip egzistencinį įgūdį. Filmo premjera įvyko šių metų Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“

Antrasis „Baltic Shorts Residency“ dalyvis – latvių režisierius Jazeps Podnieks, rezidencijoje  tobulinsiantis vaidybinio trumpametražio filmo „Boy With The Whistle“ scenarijų. Filme pasakojama istorija apie keturiolikmetį Janko, kuris susiginčijus tėvams, pabėga iš namų ir leidžiasi į stebuklingą kelionę. Pakeliui Janko susiduria su savo baimėmis ir turi įveikti keistus, tačiau magiškus iššūkius.

 

Jazeps Podnieks 2022 m. įgijo režisūros bakalaurą nacionalinėje Latvijos kino akademijoje, pelnė nacionalinį Latvijos kino apdovanojimą „Lielais Kristaps“ už metų geriausiąvaidybinį trumpametražį. J. Podnieks savo kūryboje gilinasi į dokumentikos, fantastikos ir eksperimentinio kino sankirtas, tyrinėja mistikos bei nepaaiškinamų įvykių temas, kartu kurdamas netradicines pasakojimo struktūras. Jazeps yra „Baltic Analog Laboratory“ (BAL) ir „Latvian Filmmakers Union“ (LKS) narys.

Estijos režisierė Alesja Suzdaltseva rezidencijoje tobulins trumpametražio filmo „Coronation“ scenarijų. Šioje samių tradicijų fone vykstančioje istorijoje gilinamasi į kelionę link pilnametystės, dvasios stiprybę ir būtinybę priimti sunkius sprendimus, kai meilė susiduria su baime, o senas tradicijas išbando laikas.

Alesja Suzdaltseva kūryba atpažįstama iš fantazijų pasauliuose kuriamų tikroviškų pasakų. Alesja įgijo kino režisierės specialybę Talino universiteto Baltijos kino, medijų ir menų mokykloje (Estija). Jos trumpametražis mokslinės fantastikos filmas „The Rise“ pelnė 13 apdovanojimų ir buvo parodytas 22 kino festivaliuose. Ji taip pat režisavo 5 trumpametražius filmus ir du ilgametražius dokumentinius TV serialus Norvegijos Arktyje už poliarinio rato. 2023 m. Alesja atstovavo Estijai Kanų liūtų konkurse „Jaunieji liūtai“. Šiuo metu dirba režisiere „Gorodenkoff Productions“ kompanijoje.

 

Baltijos šalių trumpametražių filmų scenarijų vystymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“ organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”, kurios veiklą finansuoja  Lietuvos kultūros taryba. Projekto rėmėjas: Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa. Partneriai: Rygos tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „2ANNAS“, Rygos tarptautinis kino festivalis, Talino tarptautinis kino festivalis „Black Nights“, Latvijos animacijos asociacija ir rezidencijų erdvė „Kintai Arts”.

 

Kontaktai

Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė

www.lithuanianshorts.com

El. pašto adresas: info@filmshorts.lt

Mob. tel.: +37067316548