Kintai Arts / Naujienos / Martyno Pekarsko ir Valentino Varno meninės veiklos Kuliuose!

07.19

Naujienos:, Renginiai

Martyno Pekarsko ir Valentino Varno meninės veiklos Kuliuose!

Kviečiame apžvelgti akmirkas iš Liepos 4 d. vykusios dailininko Martyno Pekarsko atviros tapybos akcijos Kulių parke bei Liepos 6 d. Kintų Kultūros centre atidarytos Martyno Pekarsko ir Valentino Varno parodos „Antropoceno žmogus šiuolaikinio dailininko akimis"

Šie renginiai, organizuojami Všį „Kintai Arts” ir Kulių Kultūros centras, buvo pristatyti Sofijos festivalio konteste bei yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ dalis. Projekto įgyvendinimą, pagal programą „Kultūra“ finansuoja Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Projekto vykdytojas: Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas“.
 
Martyno tapybos akcija – tai buvo choreografija paremta kolektyviškai kuriama didelio formato kompozicija ant drobės, trukusi kelias valandas, bei akomponuota muzikos.  Menininki tikslas buvo labiau orientuojuosi į tapybos plastiką, kuri perteikia „dalykų jausmą”, o ne išorinę kūrinio „išvaizdą”.
 
Šią akciją sekė personalinė jo ir Valentino Varno tapybos paroda „𝐀𝐧𝐭𝐫𝐨𝐩𝐨𝐜𝐞𝐧𝐨 𝐳̌𝐦𝐨𝐠𝐮𝐬 𝐬̌𝐢𝐮𝐨𝐥𝐚𝐢𝐤𝐢𝐧𝐢𝐨 𝐝𝐚𝐢𝐥𝐢𝐧𝐢𝐧𝐤𝐨 𝐚𝐤𝐢𝐦𝐢𝐬”. 
 
Ši tema pasakoja apie erą, nuo kurios įtaką Žemei pradėjo daryti žmogaus. „Man antropocenas yra apokalipsės tema“, teigia dailininkas Martynas Pekarskas. „Jeigu tarpukariu “dirbamų laukų” atvaizdai galėjo priminti nacionalistines tėvynės meilės temas, o sovietmečiu tuo aiškino progresą, dabar peizažu galime viso labo fiksuoti kaip atrodė mūsų mėlynasis gaublys kai dar žaliavo.“
 
Būtent tokią potemę menininkas renkasi savo naujausiam kūrinių ciklui. Pasaulyje karas, žemės drebėjimai, gaisrai, nyksta jautrios gyvybės formos. Rusija lygina Ukrainą su žeme, ten nuo sprogimų vidurnakčio dangus švyti it dieną. Tuo tarpu kitoje pusėje pasaulio dėl ekonominės krizės žmonės miršta laukdami eilėse prie degalinių kuro (Šri Lanka). Kai kuriuos parodos atvaizdus M. Pekarskas tapė iš Youtube: horizonte kylančius dūmus, sprogimų liepsnas, įvairiausias naujienas apie žmogaus sužvėrėjimą. Smurtą, prievartą, abejingumą, troškulį valdžios, verslą. Visą tai sudėjo į paveikslus, kurie primena jo naujienų prisotintus sapnus – „kai nežinia kas šaudo, kai nežinia kas rėkia“. „Liūdna, bet reikia kurti. Būtina kurti, gi pasaulis tai griūva“, sako tapytojas.
 
Apie klimato kaitą ir naująją „žmogaus amžiaus“ epochą, Antropoceną, pasakos dailininkų Martyno Pekarsko ir Valentino Varno tapybos paroda, joje bus iš arti žvelgiama į šokiruojantį žmogaus poveikį Žemei.
 
Fotografijų autorė : Deinora