Kintai Arts / Naujienos / Maria Chiara Calvani projekto “Hamakas ir dainų eilės” pristatymas

08.23

Aktualijos, Renginiai

Maria Chiara Calvani projekto “Hamakas ir dainų eilės” pristatymas

Rezidencijos metu menininkė įgyvendino tęstinį projektą ‚Hamakas ir dainų eilės‘, kurio tikslas – kviesti vietinę Kintų bendruomenę prisijungti prie šio proceso, prisidedant prie hamako kūrimo darbų.

Mezgimas kartu, bendruomenėje, sukuria aplinką dalinimuisi – ar tai bebūtų kultūrinis vietos paveldas, dainos, mezgimo technikos, ar asmeninės mezgėjų istorijos.

20 dienų praleidusi Kintuose, menininkė kas dieną išsirinkdavo vietą Kintų viešose erdvėse, kuriose ji susipažindavo tiek su vietiniais gyventojais ir tiek su keliautojais. Penktadienį, rugpjūčio 19 d. ivykusioje projekto prezentacijoje, Kintų bendruomenė susipažino su menininkės ir antropologės vykdomu meno tyrimu bei jo rezultatais – išmoktomis liaudies dainomis, hamako mezgimo rezultatais bei išgirdo Marios surinktas ir suarchyvuotas vietinių gyventojų istorijas. 

Įgyvendinus šį projektą Italijoje, Kroatijoje, Ukrainoje, Montenegro, Bulgarijoje, Rumunijoje, o dabar ir Lietuvoje – per kolektyvinio hamako kūrimą, Maria Chiara renka ir archyvuoja senąsias kiekvienos šių kultūrų dainas, bylojančias apie karą, meilę, laimę, gimtosios žemės palikimą ir pan.