Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / IŠTIKIMOSIOS | SOFIJA IR SOLVEIGA

06.28

Įvykę renginiai

IŠTIKIMOSIOS | SOFIJA IR SOLVEIGA

Birželio 28 d. 21 val.

Nemokamas

Erdvė prie Kintų liuteronų bažnyčių komplekso

Kūrybinė komanda:
Aktorė Regina Šaltenytė (Solveiga)
Rokas Zubovas (fortepijonas)
Žilvinas Brazauskas (klarnetas)
Aktorė Vaiva Kvedaravičiūtė (Sofija)
Režisierė Livija Krivickaitė

Renginio partneris – Kulių bendruomenės projektas „Atvira Kulių bendruomenės erdvė“

Renginio rėmėjas – EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai

 

PROGRAMA

„Ištikimosios | Sofija ir Solveiga“

Ši meninė programa apjungia dviejų ypatingų moterų portretus. Moterų, kurios dažnai lieka savo žymiųjų vyriškų herojų – Pero Giunto ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – šešėlyje. Solveiga, kartą pamačiusi jaunąjį Perą, visą gyvenimą lieka jo laukti, todėl mūsų kultūroje yra laikoma ištikimybės simboliu. Sofija, per viso labo trejetą su puse metų su M. K. Čiurlioniu patyrusi gražiausias bendro gyvenimo ir kūrybos akimirkas, našlystėje tęsia kartu pradėtus darbus, puoselėja bendras idėjas ir lūkesčius, tapdama viena svarbiausių dvidešimtojo amžiaus pirmosios pusės Lietuvos asmenybių.

„Ištikimosios. Sofija ir Solveiga“ suteikia balsą ir sceną šioms dviems iškilioms, likimo nepalaužtoms moterims.

„Solveiga. Laiškai Perui“ – tai latvių poetės Arijos Elksnės poetiniai tekstai, persipinantys su Edvardo Griego muzika, sukuriančia dialogą tarp klajojančio Pero ir laukiančiosios Solveigos. Per besąlygiškai mylinčios ir visą gyvenimą laukiančios moters išgyvenimus poetė siekia rasti atsakymus į klausimus, kylančius ieškant savęs ir bandant įprasminti gyvenimą. Ir net jei Pero ir Solveigos ryšys lieka tik iliuzija – pralaimėjusių šioje istorijoje nėra.

Kūrybinė komanda:

Aktorė Regina Šaltenytė (Solveiga)

Rokas Zubovas (fortepijonas)

Žilvinas Brazauskas (klarnetas)

 

„Sofija. Laukimas“ – iš Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės laiškų ir raštų sudėtas pasakojimas apie vienos iškiliausių Lietuvos moterų didele netektimi pažymėtą gyvenimą, kurį po mylimo vyro mirties ji pasirinko gyventi už du. Savo kūryba, atsidavimu Lietuvai, jos žmonėms, kultūrai ir menui Sofija įrodė, kad su M. K. Čiurlioniu išgyventi stiprios meilės ir kūrybinės bendrystės jausmai  buvo neišsemiamas šaltinis nepasiduoti skausmui. Vakaro metu skambančios M. K. Čiurlionio muzikos užuominos – tai  visada kažkur greta esančio mylimojo palaikymas, kurį Sofija jautė ir kuriuo kliovėsi visus 47 našlystės metus.

Kūrybinė komanda:

Režisierė Livija Krivickaitė

Aktorė Vaiva Kvedaravičiūtė (Sofija)

Rokas Zubovas (fortepijonas)