Personalinė Romutės Toliušytės meninės knygryšybos paroda, skirta Mažosios Lietuvos prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui
Knygą tradiciškai suvokiame kaip objektą, saugantį ir perteikiantį informaciją.
Profesionaliosios meninės knygrišystės tendencijos puoselėja knygos visumą, knygos meno ryšį su tekstu, populiarina nacionalinę literatūrą, skleidžia knygos meno kultūrą ir tuo pačiu plečia savo galimybių ribas, suteikiant platesnį interpretacijos lauką menininkams, įteisina meninę knygrišystę kaip patrauklią šiuolaikinio meno rūšį.
Pasauliniame kontekste knygos menas plėtojamas pritraukiant įvairių sričių profesionalus, knygų grafikus iliustratorius, kaligrafijos kūrėjus, knygų restauratorius, knygos meno kūrėjus ir profesionalius knygrišystės amatininkus. Meninė knygrišystė, labai siaura ir reta meno rūšis Lietuvoje, dėl nesusiklosčiusių tradicijų ir nedidelio profesionalų būrio, retai pristatoma viešose meno erdvėse. Tai lemia ilgas ir brangus knygrišybos procesas bei specifinės žinios šioje srityje.
Mažosios Lietuvos kraštas, pilnas dramatiškų istorijos vingių, man, knygos mylėtojai, įdomus savo lietuvių raštijos ir knygų leidybos istorija. Keletą metų tyrinėju, susipažįstu su daugialype šio krašto kultūra, istorija, architektūra, gamta. Dalyvaujant pleneruose Kintų meno rezidencijoje, kilo mintis įamžinti dalelę šio krašto ne tik akvarelėse, bet ir meninėje knygrišyboje. Kelionė po šį Pamario kraštą įkvėpė mane naujai parodai.
Projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba