Kintai Arts / Naujienos / Kintuose atsirado naujas traukos centras – Meno regykla!

10.04

Aktualijos, Naujienos:

Kintuose atsirado naujas traukos centras – Meno regykla!

Paskutinės "Kultūros Skūnės" projekto naujienos - Kintuose, ant Kuršių marių kranto, pastatyta 'Meno regykla' - medinė struktūra kuri kvies menininkus kurti stebint gamtą, moksleivius rengti ornitologines ekskursijas bei biologijos pamokas, bei visus, keliaujančius pro Kintus - stebėti rudeninę paukščių migraciją!

EEE ( Europos Ekonominės Erdvės) ir Norvegijos Finansinių mechanizmų finansuojamas „ Kultūros“ srities projektas Kintuose „ Kultūros skūnė“ demonstruoja Kintų bendruomenės susitelkimą ir norą savo gyvenamąją teritoriją puoselėti , tvariai išnaudojant gamtinius išteklius, pritraukti gamtos ir kultūros vertę išmanančius turistus.

VšĮ“ Kintai Arts“ vykdomo ir nuosekliai direktorės Audros Juodeškienės kuruojamo projekto veiklos apima daug sričių – tai ir senosios Liuteronų bendruomenės daržinės atstatymas pritaikant ją Meno Dirbtuvėms, verslumo bei amatų mokymai bendruomenei ir projekto partneriams, bendruomenės vystymo strategijos sukūrimas ir be abejo – gamtos ir kultūros paveldo panaudojimas bendruomenės verslumo ugdymui.

 

Vienas iš tokių unikalių pavyzdžių – Meno Regyklos pastatymas.  Ji pasitarnaus tolimesniems projekto tikslams įgyvendinti, pakvies menininkus kurti stebint gamtą, moksleivius rengti ornitologines ekskursijas bei biologijos pamokas; kviečiami ir kiti ornitologai , norintys stebėti rudeninę paukščių migraciją bei miestelio gyventojai ir svečiai, norintys pabūti gamtoje ir netgi  čia surengti pikniką.

Net ir projektui pasibaigus, atvykstantys  menininkai teiks edukacines paslaugas bendruomenės nariams bei miestelio svečiams, Meno regykla bus naudojama ir kaip  Kintų Meno  rezidencijos kolonija gamtoje, kurios pagalba gamta bus priartinta prie kultūros, sudarytos sąlygos gamtai jautrioms meno intervencijoms ir gamtos ikvėptiems meno kuriniams apie šią vietą, kurie toliau bus naudojami vietos kultūrinio verslumo veikloms ir vietovės patrauklumo didinimui. 

Dėkojame už bendradarbiavimą ‘Biotope’ architektams Tormod Amundsen ir Sune Steen Larsen iš Norvegijos, gamtininkui Boris Belchev bei statybų dalyviams, amatininkams Vytautui ir Romui Valiukevičiams.

 

Projektą „Kultūros skūnė“  vykdo VšĮ Kintai Arts.

 

Kviečiame pažvelgti iš arčiau į Kintų meno regyklą! Reportažas apie „Kultūros skūnė” projekto veiklas ir šį mėnesį pastatytą gamtos stebėjimo stotelę Kintuose, LRT laidoje „Kultūros diena” !