Kintai Arts / Amatų centras / Tradicinių vėtrungių gamyba

Tradicinių vėtrungių gamyba

- Tradicinių vėtrungių edukacijos dirbtuvės - Suvenyrinių vėtrungių edukacijos dirbtuvės

Kuršių marių vėtrungės – tai unikalia vaizduojamąja simbolika pasižymintis objektas, neturintis analogų pasaulyje dėl savo išskirtinės prigimtinės funkcijos. Kviečiame suaugusius ir mokyklinio amžiaus vaikus atrasti šį unikalų Pamario krašto kultūrinį paveldą per vėtrungių gamybos dirbtuves. Kintai organizuoja dviejų tipų vėtrungių edukacijas: TRADICINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS DIRBTUVES ir SUVENYRINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS DIRBTUVES. 

Praktinė informacija:

TRADICINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS DIRBTUVĖS:

Šių dirbtuvių metu, dalyviai, naudodamiesi profesionaliomis medžio apdirbimo staklėmis, gamins autentiško dydžio istorines vėtrunges. Dirbtuves ves istorinių vėtrungių gamybos specialistas Laurynas Juodeška.

- Užsiėmimai organizuojami susidarius 5 asmenų grupei.
- Tęstinės dirtuvės trunka nuo 3 iki 5 dienų, 5 val. per dieną
- Tęstinės dirbtuvės kaina grupei - 300 eu, į kainą įeina įrankiai, darbo medžiagos, serfitifuoto vadovo mokymai. Kaina asmeniui priklauso nuo susidarusios grupės dydžio. Grupėje gali būti nuo 2 iki 5 asmenų.
- Programos veiklų vieta: Kintų amatų centras, Kuršių g. 30, Kintai
- Registracija ir apmokėjimas derinamas asmeniškai: info@kintaiarts.lt


SUVENYRINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS DIRBTUVĖS:

Šių dirbtuvių metu, dalyviai dažys ir ruoš siuvenyrines vėtrunges. Užsiėmimus ves Eglė Juodeškienė. Šios dirbtuvės organizuojamos suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams.

- Užsiėmimai organizuojami susidarius 10 asmenų grupei.
- Edukacijos trukmė: 3 val
- Edukacijos kaina asmeniui: 23 eur, į kainą įeina vėtrungės ruošinys, dažai, priemonės, meistro konsultacija ir teorinis įvadas.
- Programos veiklų vieta: Kintų amatų centras, Kuršių g. 30, Kintai
- Registracija: info@kintaiarts.lt

Informacija mokyklinio amžiaus vaikų grupėms:

- Taikant neformalaus ugdymo principus suteikti dalyviams galimybę aktyviomis priemonėmis kuriant ir gaminant vėtrungę susipažinti su Kuršių marių kranto gyventojų etnografine kultūra per vėtrungių simboliką.
- Ugdomos kompetencijos: Individualaus darbo ir veiklos grupėse kontekste skatinti minkštųjų įgūdžių ugdymą: asmeninį vertinimą ir mokymąsi, bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą ir meninę raišką, gebėjimą išsikelti tikslą ir darbo organizavimą siekiant jo.

Trumpa istorija:

Mariose plaukiojusias burvaltes ženklinti vėtrungėmis pradėta 1844 m. Jas, kartu su kitais laivo atpažinimo ženklais, įvedė Prūsijos karalystės žvejybos inspekcija žvejybos reguliavimo ir kontrolės tikslais, kad žvejai nepažeidinėtų jiems skirtų žvejybos plotų ribų, kad būtų lengviau kovoti su brakonieriavimu.

Vėtrungių (laivo ženklo) gamybos amatas šiuo metu vystomas visame pamario krašte švietėjiškais ir komerciniais tikslais, tame tarpe turizmo plėtros, krašto reprezentavimo tikslais (vėtrungė naudojama kaip kraštą reprezentuojantis simbolis, suvenyras).

Šiaurinės Kuršių nerijos dalies kaimų vėtrungių ženklus įamžino Neringos herbas.

Vėtrunges bendruomenė priima kaip savęs identifikavimo ženklą, neretai ją vadina vizitine kortele ar mediniu pasu. Nors Kuršmarėse nebeplaukioja tokia gausa kurėnų, tačiau Nidos marių krantą puošia originalaus dydžio vėtrungių galerija po atviru dangumi. Vėtrungių daugėja ir Klaipėdos, Kintų, Drevernos, Šilutės uosteliuose ir viešose erdvėse.

Registracija: info@kintaiarts.lt
(prieš įsigyjant reikia suderinti datą)

Kitos edukacijos