Kintai Arts / Amatų centras / „Kultūros skūnės“ vėtrungių edukacijos

„Kultūros skūnės“ vėtrungių edukacijos

- Edukacijos pažengusiems - Edukacijos pradedantiesiems

Kuršių marių vėtrungės – tai unikalia vaizduojamąja simbolika pasižymintis objektas, neturintis analogų pasaulyje dėl savo išskirtinės prigimtinės funkcijos. Kviečiame suaugusius ir mokyklinio amžiaus vaikus atrasti šį unikalų Pamario krašto kultūrinį paveldą per vėtrungių gamybos dirbtuves. Kintai organizuoja dviejų tipų vėtrungių edukacijas: TRADICINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS DIRBTUVES pažengusiems ir SUVENYRINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS DIRBTUVES pradedantiesiems. 

Praktinė informacija:

TRADICINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS PAŽENGUSIEMS:

Šių dirbtuvių metu, dalyviai, naudodamiesi profesionaliomis medžio apdirbimo staklėmis, tad turintys patirties su medžio darbais, gamins autentiško dydžio istorines vėtrunges. Dirbtuves ves sertifikuoti istorinių vėtrungių gamybos meistrai Laurynas Juodeška ir Vaidotas Bliūdžius.

Sekančios vėtrungių gamybos edukacijos vyks spalio 29 d. 11 - 19 val.;

- Edukacijų trukmė - 8 val. Edukacijų kaina - 20 eu.  
- Programos veiklų vieta: Kintai Arts rezidencija, Amatų centras, Kuršių g. 30, Kintai
- Edukacijos vyksta susirinkus 6 dalyviams ir gali būti tęstinės.
- Registracija ir apmokėjimas derinamas asmeniškai: +37068634006 / egle@kintaiarts.lt 


SUVENYRINIŲ VĖTRUNGIŲ EDUKACIJOS PRADEDANTIESIEMS:

Šių edukacijų metu, dalyviai susipažins su vėtrungių istorija, dažys ir ruoš siuvenyrines vėtrungėles. Užsiėmimus ves sertifikuoti vėtrungių meistrai Laurynas Juodeška ir Vaidotas Bliūdžius. Šios dirbtuvės organizuojamos suaugusiems ir mokyklinio amžiaus vaikams.

- Edukacija vykdoma susirinkus 20 dalyvių.
- Edukacijų trukmė: 4 val, edukacijų kaina - 10 eu.
- Edukacijos yra vienkartinės.
- Programos veiklų vieta: Kintai Arts rezidencija, Amatų centras, Kuršių g. 30, Kintai
- Registracija ir apmokėjimas derinamas asmeniškai: +37068634006 / egle@kintaiarts.lt 


Vėtrungių gamybos edukacijos yra remiamos projekto „Kultūros skūnė“ dalis. Projektas finansuojamas EEE finansinių mechanizmų.

Informacija mokyklinio amžiaus vaikų grupėms:

- Taikant neformalaus ugdymo principus suteikti dalyviams galimybę aktyviomis priemonėmis kuriant ir gaminant vėtrungę susipažinti su Kuršių marių kranto gyventojų etnografine kultūra per vėtrungių simboliką.
- Ugdomos kompetencijos: Individualaus darbo ir veiklos grupėse kontekste skatinti minkštųjų įgūdžių ugdymą: asmeninį vertinimą ir mokymąsi, bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžius, kūrybiškumą ir meninę raišką, gebėjimą išsikelti tikslą ir darbo organizavimą siekiant jo.

Trumpa istorija:

Mariose plaukiojusias burvaltes ženklinti vėtrungėmis pradėta 1844 m. Jas, kartu su kitais laivo atpažinimo ženklais, įvedė Prūsijos karalystės žvejybos inspekcija žvejybos reguliavimo ir kontrolės tikslais, kad žvejai nepažeidinėtų jiems skirtų žvejybos plotų ribų, kad būtų lengviau kovoti su brakonieriavimu.

Vėtrungių (laivo ženklo) gamybos amatas šiuo metu vystomas visame pamario krašte švietėjiškais ir komerciniais tikslais, tame tarpe turizmo plėtros, krašto reprezentavimo tikslais (vėtrungė naudojama kaip kraštą reprezentuojantis simbolis, suvenyras).

Šiaurinės Kuršių nerijos dalies kaimų vėtrungių ženklus įamžino Neringos herbas.

Vėtrunges bendruomenė priima kaip savęs identifikavimo ženklą, neretai ją vadina vizitine kortele ar mediniu pasu. Nors Kuršmarėse nebeplaukioja tokia gausa kurėnų, tačiau Nidos marių krantą puošia originalaus dydžio vėtrungių galerija po atviru dangumi. Vėtrungių daugėja ir Klaipėdos, Kintų, Drevernos, Šilutės uosteliuose ir viešose erdvėse.

Kitos edukacijos