Kintai Arts / Rezidencija / Atviras kvietimas Can You Hear Me? We’ll meet again

paraiškos iki:

04.01

Pasibaigę kvietimai

Atviras kvietimas Can You Hear Me? We’ll meet again

Všį “Kintai Arts” gegužės mėnesį vykdo rezidencijos programą skirtą įvairių sričių menininkams, tyrėjams, mąstytojams. Programoje kviečiame dalyvauti ir fiziškai ir virtualiai. Pagrindinis programos tyrimo objektas yra meno lauko pokytis ir šio dalyvių reakcija į fizinį atribojimą lėmusios pandemijos aplinkybes.

Kultūrinėms įstaigoms tapus nepasiekiamomis meno deficitą pajunta ir eiliniai meno vartotojai ir menininkų bendruomenė. Judėjimo suvaržymas kerta kelią sekti ir patirti vykstančius meno procesus, netgi lankyti kolegas, gyvai polemizuoti ir rengti projektus. Meno laukas tampa ypač virtualus, o kartu ir pranašauja galimą skaitmeninių kūrinių revoliuciją. Izoliuoti menininkai pradeda vysti savo asmenines kūrybines praktikas, šių procesus neretai gyvai transliuodami internetu. Globaliai buvo padėtas didžiulis žingsnis technologijų sferoje, kuris mus kone bloškia į ateitį.

Tad kas už durų? Randantis prošvaistėms, jog pagaliau visa tai pasibaigs. Tačiau koks tas pasaulis, kurį negrįžtamai pakeitėme „likdami namuose“? Rezidencijos programos tikslas yra tirti šiuos pokyčius, suformuluojant savotišką atsaką, virtualios parodos forma. Can You hear Me? Yra viena tų tipinių frazių, kurias (tiesą sakant)* tenka išgirsti vis rečiau, virtualiose konferencijose ar skambučiuose. Šią frazę pasitelkiam, tam, kad atkreipti dėmesį tai, jog klausiantysis turi ar nori ką pasakyti. Tokiu tonu, kviečiame į diskusiją apie meną ir kasdienybę, šios fragmentus jungiant į virtualią galeriją. Tuo tarpu, pačios rezidencijos ekspozicinės erdvės bus parengtos kūrinių ir šių procesų dokumentacijai bei transliacijai internetu. Tokiu būdu vienam mėnesiui atveriame langą norintiems išgirsti kas vyksta už durų, bei ko tikėtis kai vėl susitiksime**.

Reziduojančius menininkus kviečiame naudotis ekspozicinėmis erdvėmis kūrinių dokumentacijai, dalintis savo kūrybinių praktikų procesais, kurti virtualius dienoraščius, diskutuoti, dalyvauti papildomose siūlomose veiklose. Virtualius rezidencijos dalyvius kviečiame dalintis savo kūriniais, reakcijomis, procesais, tekstais virtualioje galerijoje. Prisijungti į diskusijas virtualiose konferencijose, bei išsamiau pristatyti savo ir susipažinti kitų dalyvių kūryba.

* Taip pat, technologinės pažangos požymis
** Vera Lynn - We'll Meet Again. 

Terminas pasibaigęs

Sąlygos ir reikalavimai

Kaip teikti paraišką:

Vienam PDF formato dokumente pateikti:

- CV
- Portfolio
- Motyvacinis laiškas, atspindintis rezidencijos temos aktualumą pareiškėjo kūrybinei praktikai bei motyvaciją dalyvauti rezidencijos programoje.
- Specifinius poreikius, patenkinančius darbo ir gyvenimo sąlygas

Darbo ir gyvenimo sąlygos:

Rezidencijos programoje siūlomos įvairios galimybės darbo ir gyvenimo aplinkai. Yra privačių studijų ir kambarių, skirtų 1-4 asmenims su individualiais ir bendrais patogumais. Beveik kiekviename kambaryje yra mini virtuvėlės, taip pat įrengta didelė bendra virtuvė; yra galimybė maistą ruošti ir valgyti lauke.

Rezidencijoje yra viso 2 asmeninės ir 1 bendra studija darbui, parodų erdvė, ofiso bei posėdžių patalpos. Skulptoriams, medžio apdirbimui, tarpdisciplininiams menams, muzikantams ir dainininkams yra skirtos kitos erdvės už istorinio pastato ribų. Pagal poreikius galima užsisakyti įvairias darbo ar repeticijų vietas: didelė bendra dirbtuvė (apie 60 m²), 2 mažesni darbo kambariai ( 20-35 m²), parodų erdvė (apie 110m²), salė su scena ir apšvietimu bei įgarsinimu kai kuriais muzikos instrumentais (apie 450 m²), daržinė šokiams, spektakliams, repeticijoms (apie 200 m²). Yra galimybė naudotis sporto sale, tinklinio ir krepšinio aikštelėmis. Repeticijoms ir koncertams yra atviri evangelikų liuteronų bažnyčių pastatai. Kintų miestelyje yra ir kitų galimybių: daug didelių kūrybiniams sumanymams tinkamų sienų, laukai, miškas ir, žinoma, Kuršių marios, siūlančios tiek aktyvaus sporto, tiek ramaus laisvalaikio galimybes, bei paukščių migracijos stebėjimą Ventės rage.

Galima naudotis Rezidencijos dviračiais (20 vnt.) kelionėms po vietovę.
Taip pat yra galimybė užsisakyti įgarsinimą bei apšvietimą bei surenkamą sceną.

Įkainiai:

Apgyvendinimo rezidencijoje kaina:

vienvietė studija – 20 eu/naktis
dvivietė studija - 25 eu/naktis, apsistojant dviems asmenims - 14eu/naktis vienam asmeniui
trivietė studija - 40 eu/naktis

Priklausomai nuo apsistojimo trukmės (individualių rezidencijų programos metu), apgyvendimo kainos gali kisti. 

Stipendijos:

Priklausomai nuo Kintai Arts subsiduojančių institucijų, rezidencija atrinktiems menininkams teikia apgyvendinimo stipendiją. Rezidencija taip pat išduoda oficialų priėmimo į rezidenciją raštą rezidentams teikiantiems paraiškas į individualių stipendijų programas.

Sąlygas dėl stipendijų konkrečios rezidencijos metu žiūrėti Open Call sekcijoje. 

Atranka:

KINTAI ARTS Rezidencijos Meno Taryba (nariai: Martynas Pekarskas, Ugnė Vyliaudaitė, Eglė Mykolaitytė-Vaičiūlienė, Adomas Narkevičius, Vykintas Baltakas, Marta Finkelstein) nusprendžia, kuri iš pateiktų paraiškų, vertinant gyvenimo aprašymo ir portfolio kokybę bei paraiškoje vystomų temų aktualumą Rezidencijos programai, labiausiai atitinka Kintų Rezidencijos programos viziją. Atrinktieji menininkai.ės informuojami el. paštu apie atrankos rezultatus išsiunčiant priėmimo į Rezidenciją raštą.

Kaip atvykti:

Terminas pasibaigęs