Kintai Arts / Renginiai / Maria Chiara Calvani projekto „Hamakas ir dainų eilės” pristatymas

08.19

Archyvas

Maria Chiara Calvani projekto „Hamakas ir dainų eilės” pristatymas

Šį penktadienį, 19 val., maloniai kviečiame sudalyvauti nuo rugpjūčio 1 d. Kintai Arts reziduojančią italų menininkę ir antropologę Maria Chiara Calvani.

Rezidencijos metu menininkė įgyvendino tęstinį projektą ‚Hamakas ir dainų eilės‘, kurio tikslas – kviesti vietinę Kintų bendruomenę prisijungti prie šio proceso, prisidedant prie hamako kūrimo darbų. Mezgimas kartu, bendruomenėje, sukuria aplinką dalinimuisi – ar tai bebūtų kultūrinis vietos paveldas, dainos, mezgimo technikos, ar asmeninės mezgėjų istorijos.

20 dienų praleidusi Kintuose, menininkė kas dieną išsirinkdavo vietą Kintų viešose erdvėse, kuriose ji susipažindavo tiek su vietiniais gyventojais ir tiek su keliautojais. Penktadienį, Maria kviečia ateiti pamatyti šios rezidencijos rezultatų: nuotraukų, archyvų, paklausyti išmoktų dainų bei prisijungti prie paskutinių hamako mezgimo dirbtuvių.

Įgyvendinus šį projektą Italijoje, Kroatijoje, Ukrainoje, Montenegro, Bulgarijoje, Rumunijoje, o dabar ir Lietuvoje – per kolektyvinio hamako kūrimą, Maria Chiara renka ir archyvuoja senąsias kiekvienos šių kultūrų dainas, bylojančias apie karą, meilę, laimę, gimtosios žemės palikimą ir pan.