Kintai Arts / Renginiai / LIBER ITER | Meninės knygrišybos dirbtuvės

06.30-07.01

Archyvas

LIBER ITER | Meninės knygrišybos dirbtuvės

Personalinė Ramutės Toliušytės meninės knygrišybos paroda ir dirbtuvės: „ LIBER ITER/ KNYGOS KELONĖ “, Skirta Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui. PARODOS ATIDARYMAS - Birželio 30 d. 17 val, MENINĖS KNYGRIŠYBOS DIRBTUVĖS - Liepos 1 d., 11 val.

Maloniai kviečiame visus sudalyvauti Ramutės Toliušytės meninės knygrišybos dirbtuvėse, kurios vyks liepos 1-ąją dieną Kintai Arts Amatų centre ir pratęs dirbtuvių išvakarėse atidarytą savo personalinę parodą „LIBER ITER | Knygos kelionė”.

Knygą tradiciškai suvokiame kaip saugantį ir perteikiantį informaciją, objektą.

Šiuo metu  knygrišystės tendencijos  puoselėja  knygos visumą, knygos meno ryšį su tekstu, populiarina nacionalinę literatūrą, skleidžia knygos meno kultūrą  ir tuo pačiu plečia savo galimybių ribas, suteikiant  platesnį interpretacijos lauką menininkams.  Meninę knygrišystė tampa patraukli  šiuolaikinio meno rūšis.

Pasauliniame kontekste  knygos menas plėtojamas pritraukiant įvairių sričių profesionalus, knygų grafikus iliustratorius, kaligrafijos kūrėjus, knygų restauratorius, knygos meno kūrėjus ir profesionalius knygrišybos amatininkus. Taip atsiranda parodose įvairovė, kuri leidžia įvertinti daugialypius pokyčius ir naujus procesus šioje meno srityje. Meninė knygrišystė, labai siaura ir reta meno rūšis Lietuvoje, dėl nesusiklosčiusių tradicijų  ir nedidelio profesionalų būrio, retai pristatoma viešose meno erdvėse,  tai lemia ilgas ir brangus knygrišybos  procesas, bei žinios šioje srityje.

Pastaruoju laiku pastebiu vis didesnį susidomėjimą  knygos menu ir meniniais įrišimais, vykdydama meninės knygrišybos edukacijas įvairiose Lietuvos  bibliotekose, muziejuose ir t.t stengiuosi sudominti kuo daugiau žmonių knygos  menu, kad ši meno sritis nebūtų užmiršta ir vystytųsi profesionaliu lygmeniu.

Knygrišybos edukacija – tai parodos pratęsimas, kurio metu menininkė sieks supažindinti visuomene su menine knygrišyba, pristatytama belgų knygrišės Ane Goy sukurtą šiuolaikinį knygrišybos metodą, vadinamą ,Secret Belgian Binding‘ (vert. Slaptasis belgų įrišimas). Specialių įgūdžių ar patirties šiose dirbtuvėse nereiks, o po jų kiekvienas dalyvis išseis su savo rankomis įrišta knygele.

Visus medžiagos bus vietoje. Dirbtuvės yra nemokamos.

Laukiame visų šiose unikaliose dirbtuvėse jau liepos 1-ają dieną nuo 11 iki 15 val Kintai Arts meno galerijoje!

APIE PARODĄ:

Mažosios Lietuvos kraštas, pilnas dramatiškų istorijos vingių,  man knygos         mylėtojai visada buvo įdomus lietuvių raštijos ir knygų leidybos istorija. Keletą metų bandau tyrinėti, susipažinti su daugialype šio krašto kultūra, istorija, architektūra, gamta. Dalyvaujant pleneruose Kintų meno rezidencijoje, kilo mintis įamžinti dalelę šio krašto, ne tik akvarelėse, bet ir meninėje knygrišyboje. Kelionė po šį pamario kraštą  įkvėpė mane naujai parodai.

Šioje parodoje pristatau meninių įrišimų kolekciją  skirtą  Klaipėdos krašto istorijai, bei Mažosios Lietuvos rašytojams, kita knygų dalis – tai kūrybinio proceso eigoje atsiradę sprendimai, kuriuos įtakojo prisiminimai ir įspūdžiai iš kelionių po Klaipėdos kraštą. Parodos  tikslas – šios meno srities populiarinimas ir sklaida Lietuvoje, pristatyti savo personalinę parodą, demonstruoti modernius knygos meno įrišimo būdus, juos pristatinėti edukacijų metu. Tikiuosi ši paroda sudomins  Lietuvos bibliofilus, bei  kitus meno žiūrovus.

Paroda bus  pristatyta   Kintų Meno rezidencijoje , Vinco Grybo memorialiniame   muziejuje Jurbarke, Martyno Jankaus muziejuje Bitėnuose ir Naujojoje Klaipėdos galerijoje.

Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba