Kintai Arts / Renginiai / Kintai.Kitaip

07.30

Archyvas

Kintai.Kitaip

Kintai.Kitaip – tai nuo liepos 18 d. Kintai arts meno rezidencijoje vykstantis Kintai Arts ir Lietuvos muzikos informacijos centro organizuojamas garso meno projektas, kurio rezultatai suskambės liepos 30 d. 20 val. Kintų Didžiojoje bažnyčioje.

Projekto metu du garso menininkus, Marija Rasa Kudabaitė (BE/LT) ir Audrius Šimkūnas (LT), praleido dvi savaites Kintuose, kurių metu naudodami įvairias garso įrašinėjimo ir formavimo technikas, jie kūrė kvadrofonines garso skulptūras, tiriančias gamtinį bei kultūrinį Kintų peizažą.


Kūrybos rezultatai bus pristatyti dviejuose renginiuose:

- Kintų didžioji bažnyčia : Liepos 30 d., šeštadienis, 20 val. Šis koncertas Kintuose yra EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų programos "Kultūra" remiamo projekto "Kultūros skūnė" dalis. Kintų garsinis tyrimas - tai meninė identiteto kūrimo per vietos kultūrinius ir gamtos išteklius forma. Koncerto klausytojus kviečiame apsilankyti Kintų rezidencijos galerijoje, kurioje bus atidaryta tapybos paroda "Kintų marių atspindžiai". Tai tuo pačiu metu kaip Kintai.Kitaip rezidencija vykusio dailininkų plenero darbų paroda. 

Paroda atidaryta nuo 15 val. 

//

Antrasis Kintai.Kitaip koncertas vyks Vilniuje, Kompozorių namuose, Rugpjūčio 1 d., pirmadienį, 19 val. Čia savo kūrybą taip pat pristatys akusmatinės ir eksperimentinės muzikos kompozitorius Yiorgis Sakellariou.


PROJEKTO DALYVIAI //


Marija Rasa Kudabaitė

Lietuvoje ir Belgijoje veikianti garso menininkė. Centrinės temos Marijos kūryboje vystosi aplink garso erdviškumą, jo nematomą struktūrą, apčiuopiamą per subtilias šios medijos tekstūras bei garsinį trapumą. Šiuo metu menininkė dirba ties akusmatinių kūrinių serija daugiakanalėms garso sistemoms, kuriuos ji pradėjo vystyti studijų Sonologijos institute Hagoje metu. Šios garso meno kompozicijos – tai iš delikataus triukšmo, elektroninių garsų bei įrašų iš itin tylių aplinkų, pasitelkiant mikromontažo techniką, sudėlioti garsovaizdžiai. Marijos Rasos Kudabaitės, kaip kviestinės menininkės pasirinkimas grindžiamas itin tiksliu kūrėjos meninio tyrimo lauko atitikimu Kintai.Kitaip projekto įgyvendinimo koncepcijai.

Audrius Šimkūnas (aka Sala)

Jau daugiau nei 15 metų dirba garso meno sferoje, jo tyrinėjimų sritis – aplinkos garsai bei jų įrašai. Kūryboje menininką domina tylūs, galbūt be specialių techninių priemonių net negirdimi garsai. Šalia aplinkos garsų, vietogarsių rinkimo, dokumentavimo garsų žemėlapiuose Audrius Šimkūnas organizuoja garsinius pasivaikščiojimus, garso meno dirbtuves, pokalbius apie akustinę ekologiją. Ypatingą vietą jo kūryboje užima paprasta ausimi negirdimi garsai, kurių klausymui naudojamos netradicinės techninės priemonės: povandeniniai mikrofonai, kontaktiniai mikrofonai, seisminiai davikliai, elektromagnetinių laukų antenos. Visa tai padeda atskleisti mus supantį negirdimą pasaulį.

////////////////

Yiorgis Sakellariou

Eksperimentinės elektroakustinės muzikos kūrėjas, bene du dešimtmečius klajojantis nenuspėjamais garsovaizdžių slėniais. Y. Sakellariou pasižymi išskirtiniu ausylumu ir gebėjimu priversti kasdienį mus supantį garsyną prabilti visiškai nauja kalba. Kalba, kuri, kad ir kaip oksimoroniškai tai skambėtų, neturi žodžių ir veikiau įgalina metafizinę prieigą prie garso bei mus supančios aplinkos. Y. Sakellariou gimė ir augo Atėnuose, vėliau penkerius metus praleido Londone, tačiau galiausiai garsiniai, ir ne tik, keliai atvedė į Šiaurės Atėnus – Vilnių, kur ne vienerius metus gyvena ir spėjo tapti neatsiejama Lietuvos muzikinio gyvenimo dalimi.