Kintai Arts / Naujienos / „Kultūros skūnė“ – akimirkos iš projekto atidarymo konferencijos

11.30

Renginiai

„Kultūros skūnė“ – akimirkos iš projekto atidarymo konferencijos

Visus labai sudomino svečio iš Norvegijos, Tormod Amundsen, pristatymas - kaip labai atšiaurioje vietovėje buvo apjungtas menas ir paukščių stebėjimas prikviečiant iki 40 000 lankytojų per metus.

Kintuose startavo EEA Grant finansinių mechanizmų remiamas projektas“ Kultūros skūnė“ Nr. LT04-3-KM-K-01-049  kurį nuo š.m. rugsėjo 1 dienos pradėjo vykdyti VšĮ „ Kintai Arts“ kartu su 7 partneriais iš Lietuvos ir norvegų partneriais, įmone“ Biotope“. Projekto pristatymo renginys prasidėjo Kintų daugiafunkciame centre 2021.11.19., kur susirinko gausus būrys svečių bei kintiškių.

Projekto esmę, kaip ir ilgo nueito kelio organizuojant profesionalaus meno renginius Kintuose rezultatus, apibrėžė įmonės vadovė ir įkūrėja Audra Juodeškienė. Visus labai sudomino svečio iš Norvegijos, Tormod Amundsen, pristatymas – kaip labai atšiaurioje vietovėje buvo apjungtas menas ir paukščių stebėjimas prikviečiant iki 40 000 lankytojų per metus. Prisistatė visi projekto partneriai: Vilniaus Dailės Akademijos Grafikos katedros vadovė Marija Marcelionytė-Paliukė, Kintų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Tamošiūnienė, H. Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė, Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė, Kintų Liuteronų -evangelikų bažnyčios klebonas Mindaugas Žilinskis, Kintų seniūnas Antanas Kližentis ir bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė. Įžanginį žodį tarė Šilutės rajono savivaldybės vicemeras Sigitas Šeputis.

https://www.youtube.com/watch?v=lUkuttIZAHw

Sekančią dieną buvo vykdomos ekskursijos po Kintų ir Ventės rago marių pakrantę, susipažinome su vietinėmis  bendruomenėmis, apsilankėme vietinių medžio meistrų Vytauto ir Romo Valiukevičių dirbtuvėse, kurie ruošiasi kartu su architektais iš Norvegijos statyti Paukščių stebyklą Kintų marių pakrantėje.

https://gopro.com/v/gvP21O8Nl4XvL

Savaitgalis buvo skirtas visiems partnerių atstovams susipažinti , suprasti pačią projekto esmę bei pasisemti atvykusių svečių iš Norvegijos patirties – vyko pirmieji partnerių mokymai -„Skūnės verslumo mokykla“.

Rezultate buvo apsispręsta dėl Paukščių regyklai tinkamiausios vietos svečių ir mūsų miestelio bendruomenės atstovų akimis, įvertinus visus norimus aspektus bei galimus įgyvendinti gamtosauginius reikalavimus . Išsiskirta su dideliu noru vėl greičiau susitikti ir imtis realių užduočių.