Kintai Arts / Naujienos / Išskirtinis simfoninės muzikos koncertas Šilutėje

08.10

Renginiai

Išskirtinis simfoninės muzikos koncertas Šilutėje

Rugpjūčio 11-osios pavakarę Šilutės evangelikų-liuteronų bažnyčioje skambės klasikinė muzika. Čia koncertuos Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Jaunimo simfoninis orkestras „Simfukai“.

Kolektyvas yra  surengęs daugiau nei 200 koncertų ir savo pasirodymais stebina klausytojus. „Simfukai“ koncertavo visose pagrindinėse Lietuvos koncertų salėse, Lietuvos Nacionalinės filharmonijos, Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro scenose, dalyvavo ne viename tarptautiniame projekte, koncertavo su  žymiausiais Lietuvos solistais ir dirigentais. Surengtos ir ne vienos gastrolės užsienyje – kolektyvas koncertavo Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje. Neseniai Belgijoje vykusių orkestro gastrolių pasirodymus belgų publika įvardijo „triumfališkais“.

Iš tiesų, jaunatviška energija trykštantis kolektyvas savo koncertuose geba nustebinti  žiūrovus bei muzikos profesionalus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu. Prieš keletą metų orkestras buvo pakviestas tapti asocijuotuoju Europos tarptautinės orkestrų federacijos nariu. Nors pernai metai kiek sukaustė orkestro  koncertinę veiklą, tačiau buvo dosnūs tarptautiniu bei savo šalies dėmesiu. Orkestras, atrankoje nugalėjęs dar 76 konkurentus, buvo pakviestas dalyvauti Prancūzijoje vyksiančiame Tarptautiniame Belforto festivalyje, o Lietuvoje „Simfukai“ buvo nominuoti ir laimėjo Lietuvos Muzikų sąjungos įsteigtą „Auksinio disko“ apdovanojimą.

Kolektyve groja virš 70 jaunųjų artistų. Orkestras unikalus ir išskirtinis savo narių amžiumi – kolektyvą sudaro vaikai ir jaunimas, jauniausiam artistui – vos 10 metų. Nepaisant to, su vadovų pagalba šiems vaikams paklūsta kone bet kuri klasikos šedevrų partitūra. Orkestrui diriguoja ilgametis jo bei Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovas, tarptautinio  G. Fittelbergo tarptautinio konkurso laureatas, jaunas ir ambicingas dirigentas Modestas Barkauskas.

Kolektyvo vadovai – didžiųjų Lietuvos simfoninių orkestrų muzikantai bei Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai: A. Alenskas, J. Armonas, E. Ramelis, V. Pocius, M. Kavaliauskas, A. Alenskaitė, D. Jovaiša bei E. Stanelis (beje, pastarieji du – buvę šilutiškiai). Sistemingai dirbdamas, kolektyvas pelnė ne tik Lietuvos muzikinės visuomenės pripažinimą ir tapo išskirtiniu Lietuvos jaunimo kultūros reiškiniu.

„Simfukai“ jau yra koncertavę Šilutėje  2017 m. vasarą kaip Kintų muzikos festivalio dalyviai. Tąkart savo muzikavimu jie nustebino daugelį koncerto lankytojų. Publika dar ilgai kalbėjo apie tikra muzikos puota virtusį nuostabų koncertą.

Ir  šįkart „Simfukai“ žada Šilutiškiams pristatyti įspūdingą programą, kurioje skambės didžiųjų klasikų W. A. Mozart, G. Verdi, A. Dvorak, J. Massenet, E. Elgar, G. Bizet, Ch. Gounod ir kitų autorių  muzikos perlai.  Kviečiame nepraleisti  progos apsilankyti išties išskirtiniame renginyje ir trečiadienio pavakarę pabūti ypatingoje aplinkoje, kupinoje  muzikos!

Susitikime 17.30 val. Šilutės evangelikų-liuteronų  bažnyčioje. Įėjimas nemokamas.