
08.30 | šeštadienis | 19.00
Šilutės Liuteronų bažnyčia
REKONSTRUOJANT ČIURLIONĮ
Rekonstruotas pirmasis Lietuvių dailės draugijos koncertas
Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ (meno vadovas ir dirigentas dr. Imantas Jonas Šimkus), choras „Momentum“ (meno vadovas ir dirigentas dr. Imantas Jonas Šimkus), Rokas Zubovas (fortepijonas).
PROGRAMA: M.K. Čiurlionis
_ _ _ _ _
APIE
Švenčiant 150-ąją M.K.Čiurlionio sukaktį Vilniaus sakralinės muzikos choras „Adoramus“ (meno vadovas ir dirigentas dr. Imantas Jonas Šimkus) drauge su choru „Momentum“ (meno vadovas ir dirigentas dr. Imantas Jonas Šimkus) ir Roku Zubovu kviečia pasinerti į muzikinę ir istorinę patirtį ir išgyventi autentiškai atkurtą, paties Čiurlionio 1908 m. surengtą koncertą, Šilutėje, Kintų festivalyje.
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis buvo daugialypio talento asmenybė – jis yra žinomas kaip kompozitorius, muzikantas ir savo metą pranokęs dailininkas. Vienas iš šią gebėjimų simbiozę simboliškai pažyminčių įvykių – tai Pirmasis lietuvių dailės draugijos koncertas, įvykęs 1908 m. gegužės 17 d. Vilniuje, Pagirių geležinkelio klube (žinomas kaip buvęs Vaidilos teatras). Ši data pirmiausia reikšminga Lietuvos dailės istorijai, kai Lietuvoje įsižiebė naujas lietuviško meno sambūris. Taip pat šio vakaro metu įvyko ir vienas iš vos kelių Vilniuje vykusių ir dokumentais patvirtintų paties M.K. Čiurlionio surengtų koncertų. Nepaisant didelių suvaržymų ir ribotos sklaidos, vakare dalyvavo ir garsūs to meto atlikėjai. Vakaro programą sudarė M.K. Čiurlionio išdailintos lietuvių liaudies dainos ir kantata „De Profundis“, kuri tą kartą Vilniuje nuskambėjo kaip kūrinys fortepijonui ir chorui (skambino pats Čiurlionis).
2023 metais, minint 115-ąją šio koncerto sukaktį, Vilniaus sakralinės muzikos choras Adoramus inicijavo šio koncerto rekonstrukciją. Bendradarbiaujant su Graco muzikos ir scenos menų universiteto tyrėju dr. Charris Efthimiou, dirbančiu M.K. Čiurlionio muzikos paveldo ir tyrimų tarptautinėje muzikologų darbo grupėje, iš originalių rankraščių buvo autentiškai atkurta šio 1908 metų koncerto programa ir kritinės kūrinių redakcijos.
_ _ _ _ _
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba