Kintai Arts / Rezidencija / Peizažo formacijos

paraiškos iki:

04.22

Atviri kvietimai:, Teminė rezidencija

Peizažo formacijos

VšĮ "Kintai Arts" skelbia atvirą kvietimą Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems ir veikiantiems menininkams, kurie specializuojasi tapybos medijoje, teikti paraiškas dalyvauti 2024 m. liepos 22 d. – rugpjūčio 5 d. vykstančioje meno rezidencijoje „Peizažo formacijos“.

 
Rezidencijos metu menininkai bus skatinami atsispirti nuo Pamario lokacijos ir jos kultūrinio krūvio, permąstyti lokacijos siūlomus simbolius tapybinėmis raiškos priemonėmis. Rezidencijos metu taip pat bus diskutuojama apie klasikinio peizažo žanrą ir jo aktualizavimo perspektyvas šiuolaikinio meno scenoje. Pačią formacijos temą menininkai bus kviečiami interpretuoti plačiai: nuo ekologinių iššūkių, lemiančių regionų klimato sąlygų pasikeitimus, performuojančių žmogaus rutinas ir gamtovaizdį, ar geopolitinių katastrofų, lemiančių masines migracijas ir aplinkos naikinimą, iki individualių iššūkių šiuolaikiniame pasaulyje, asmenybės paieškos, nesaugumo pojūčio ir pastangos suteikti prasmingą pavidalą egzistencijai.

//

Žodis formãcija (lot. formatio) reiškia pavidalo suteikimą, kūrimą. Pirminė formacijos reikšmė yra susijusi su uolienų sandara, susiformavusia tam tikromis tektoninio režimo ir klimato sąlygomis per ilgą geologinio laiko intervalą. Į peizažą žvelgiant per formacijos prizmę galima ieškoti būdų, kaip vis dar atsispiriant nuo plenerinio motyvo, tolti nuo jo paviršutiniškos reprezentacijos. Kitaip tariant, tapant peizažą atsispirti nuo žemės sandaros konstruktų, o galbūt ir atverti juos žiūrinčiajam.

Pamario krašto aplinka ypatingai paranki peizažo formacijos temos plėtotei. Viena vertus, ji pasitinka patrauklia gamta, galimybėmis pažinti migruojančius paukščius ar už marių stebimu Kuršių Nerijos vaizdu. Tačiau kartu tai yra ir gyventojų ekologinis pažeidžiamumas, Nemuno deltų potvyniams užliejus gyventojų teritorijas, besikeičiantis regiono gamtovaizdis dėl pritraukiamų turistų ar laikinai reziduojančių miestiečių, pačios gamtos ilgalaikis keitimasis ir regionų nykimas – pastovių gyventojų skaičiaus mažėjimas, jaunų gyventojų migracija ar galiausiai pati Kuršių Nerija su kadais smėliu užpustytomis gyvenvietėmis. Visa tai sujungus stebimas naujas kraštovaizdžio formavimasis.

Kuriant rezidencijoje gamtos apsuptyje neišvengiamai vienu iš pagrindinių atspirties taškų tampa peizažas – klasikinis žanras, skirtingais laikmečiais įgaunantis papildomas prasmes. Menininkai bus kviečiami kelti klausimą apie peizažo kaip žanro vaidmenį ir aktualumą šiuolaikinėje dailės scenoje, jo plėtotės galimybes.

//

Rezidencijos veiklos:

 • Gamtovaizdžio pažinimo ekskursijos regione
 • Menininkų prisistatymai studijose (Open Studios) ir improvizuoti pokalbiai-pasivaikščiojimai prie motyvų ar pasirinktose tapymo vietose plenere; 
 • Dr. Agnės Kulbytės parengtos teorinių ir meninių peizažo koncepcijų apžvalgos, aprėpiančios peizažinės tapybos transformacijas nuo ankstyvojo romantizmo iki šių dienų;
 • Kūrybinės dirbtuvės bendruomenei su Karen Vanhercke.
 • Disputas su rezidencijos menininkais „Peizažo galimybės medijų epochoje“ su dr. A. Kulbyte.
 • Rezidencijos pabaigoje jos dalyviai turės galimybę pristatyti savo darbus „Kintai Arts“ galerijos erdvėje (kuratorė – Kristina Mažeikaitė).
 • Pasibaigus rezidencijai suplanuotos papildomos rezidencijoje kūrusių menininkų darbų parodos (2024 m. rugsėjo – gruodžio mėn.) ir disputai Kuliuose, Plungės r. Kultūros Virenėje bei Latvijoje, Ventspilio r., Museum of Storm (kuratorė – Kristina Mažeikaitė).

Kandidatuojant menininkų prašoma 1 pdf dokumente pateikti:
Paraiškų lauksime adresu: info@kintaiarts.lt

 • CV (gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymas)
 • Portfolio (ankstesnių kūrybinių darbų, ekspozicijų, pristatymų visuomenei dokumentacija),
 • Trumpa menininko biografija ir motyvacija dalyvauti šioje rezidencijos programoje (iki 200 žodžių)

  Dalyvių skaičius: bus kviečiama iki 5 menininkų, plėtojančių tapybos žanrą

     Terminai: paraiškas rezidencijai teikti iki 2024 m. balandžio 22 d. Sprendimas dėl priimtų rezidentų bus paskelbtas gegužės pradžioje.

     Rezidencijos trukmė: 2 savaitės.  2024 liepos 22 d. – rugpjūčio 5 d.

     Rezidentų atrankos komisija:

Kristina Mažeikaitė, menininkė, tyrėja (Lietuva) (rezidencijos kuratorė, koncepcijos autorė)

Dr. Agnė Kulbytė, menininkė, menotyrininkė, VDA Tapybos katedros docentė (Lietuva) (rezidencijos menotyrininkė, disputo „Peizažo galimybės medijų epochoje“ autorė)

Karen Vanhercke, meno istorikė, edukatorė (Belgija, Lietuva) (rezidencijos edukatorė)

Ugnė Vyliaudaitė, menotyrininkė (Belgija, Lietuva) (rezidencijos koordinatorė, veiklų komunikacija)

Terminas pasibaigęs

Sąlygos ir reikalavimai

Kaip teikti paraišką:

Vienam PDF formato dokumente pateikti:

 • CV (gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymas)
 • Portfolio (ankstesnių kūrybinių darbų, ekspozicijų, pristatymų visuomenei dokumentacija),
 • Trumpa menininko biografija ir motyvacija dalyvauti šioje rezidencijos programoje (iki 200 žodžių)
 • Darbo ir gyvenimo sąlygos:

  Rezidencijos programoje siūlomos įvairios galimybės darbo ir gyvenimo aplinkai. Yra privačių studijų ir kambarių, skirtų 1-4 asmenims su individualiais ir bendrais patogumais. Beveik kiekviename kambaryje yra mini virtuvėlės, taip pat įrengta didelė bendra virtuvė; yra galimybė maistą ruošti ir valgyti lauke.

  Rezidencijoje yra viso 2 asmeninės ir 1 bendra studija darbui, parodų erdvė, ofiso bei posėdžių patalpos. Skulptoriams, medžio apdirbimui, tarpdisciplininiams menams, muzikantams ir dainininkams yra skirtos kitos erdvės už istorinio pastato ribų. Pagal poreikius galima užsisakyti įvairias darbo ar repeticijų vietas: didelė bendra dirbtuvė (apie 60 m²), 2 mažesni darbo kambariai ( 20-35 m²), parodų erdvė (apie 110m²), salė su scena ir apšvietimu bei įgarsinimu kai kuriais muzikos instrumentais (apie 450 m²), daržinė šokiams, spektakliams, repeticijoms (apie 200 m²). Yra galimybė naudotis sporto sale, tinklinio ir krepšinio aikštelėmis. Repeticijoms ir koncertams yra atviri evangelikų liuteronų bažnyčių pastatai. Kintų miestelyje yra ir kitų galimybių: daug didelių kūrybiniams sumanymams tinkamų sienų, laukai, miškas ir, žinoma, Kuršių marios, siūlančios tiek aktyvaus sporto, tiek ramaus laisvalaikio galimybes, bei paukščių migracijos stebėjimą Ventės rage.

  Galima naudotis Rezidencijos dviračiais (20 vnt.) kelionėms po vietovę.
  Taip pat yra galimybė užsisakyti įgarsinimą bei apšvietimą bei surenkamą sceną.

  Finansavimas:

  Rezidencijos dalyviams bus padengtos:
  apgyvendinimo išlaidos,
  - ekskursijos/rezidencijos veiklos,
  - suteikiamos studijos kūrybai,
  - prisidedama prie kūrybinių priemonių (dažai, drobės) pagal suderintus poreikius su menininkais.

  Galimybės padengti kelionės išlaidas priklausys nuo gauto finansavimo (pateikta paraiška LKT).

  Kaip atvykti:

  Terminas pasibaigęs