Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / TRUMPAS KINAS. REALYBĖS ŽVILGSNIS

06.15

Įvykę renginiai

TRUMPAS KINAS. REALYBĖS ŽVILGSNIS

Birželio 15 d. 19 val.

Nemokamas

Senoji Kiminių sodyba, Ramioji g. 8, Kintai

„LITHUANIAN SHORTS“ PRISTATO: TRUMPAS KINAS. REALYBĖS ŽVILGSNIS

 

„Trumpas kinas. Realybės žvilgsnis“ programoje – keturi trumpametražiai filmai, pristatantys Lietuvos kino kūrėjus sujaudinusias pastarojo dešimtmečio temas: įsišaknijusios baimės, realybe tampančios svajonės, komiškos lietuviško identiteto pusės bei regioninių miestų problemos. Filmus jungia ryškūs veikėjų portretai ir vis labiau atsiskleidžiantys istorijų vingiai. Kas lėmė žinomiausios Lietuvoje mėgėjiško kino studijos atsiradimą? Kaip kovoti su giliai mumyse pasislėpusiomis baimėmis? Kuo baigiasi žaidimas su likimu ir ar įmanoma išvengti neišvengiamo? Programos filmai žiūrovams padės atsigręžti į savo pačių kasdienybę ir troškimus pasinėrus į pagrindinių veikėjų gyvenimus.

Trukmė: 72 min.

 

Programos filmai:

Motinos

Rež. B. Kapustinskaitė

2021, vaidybinis, 15 min.

Tai istorija apie dvi motinas, kurios turi paleisti viena kitą, kad galėtų užaugti.

Karšta vasaros diena prie jūros. Pas Aldoną (45 m.) į svečius atvažiuoja devintą mėnesį nėščia jos vienturtė dukra Miglė (25 m.). Džiaugdamasi jos vizitu, Aldona stengiasi parodyti visą savo rūpestį. Mama pamažu smelkiasi į dukros erdvę: siūlo savo pagalbą, kviečia persikraustyti pas ją, o tai kuo toliau, tuo labiau Miglę atstumia. Kai dukra pamato mamos paruoštą staigmeną – kruopščiai įrengtą kambarį kūdikiui, pratrūksta – čia Aldona nuėjo per toli. Naktį Miglei prasideda sąrėmiai, o kartu su jais – naujas etapas, kuriame Aldona turi peržengti savo nerimą, paleisti dukrą ir pagaliau priimti tai, ko labiausiai bijo – savo vienatvę.

 

Mėgėjai

Rež. A. Antanavičius

2015, dokumentinis, 23 min.

Odontologas Vitolis Laumakys ir inžinierius Adolfas Morėnas susipažino atsitiktinai gatvėje, kai Adolfas tvarkė savo motociklą. Jie pasidalino abipusiu susidomėjimu kinu. Adolfas pasisakė turįs mėgėjišką 8 mm kino kamerą – ir jie pradėjo filmuoti. Taip pat atsitiktinai vyrai išgirdo apie laisvas patalpas Kėdainių kultūros centro rūsyje – jie jas susitvarkė ir įsigijo minimaliai reikalingą techniką profesionalesniems filmams kurti. Taip 1962 m. įsikūrė „Mėgėjo“ kino studija, laikui bėgant tapusi produktyviausia ir žinomiausia Lietuvoje mėgėjiško kino studija.

 

A.A.A.

Rež. K. Nadzeikaitė

2020, vaidybinis, 19 min.

Vidutinio amžiaus vyras Kolia gauna laišką su keturiais pasirinkimais. Po vieno iš jų iki tol nevaisinga Kolios žmona susilaukia kūdikio. Patikėjęs, kad likimas pagaliau jo rankose, Kolia gauna daugiau laiškų ir suvokia nebeturįs galimybės nesirinkti.

 

Triukšmadarys

Rež. K. Kaupinis

2014, vaidybinis, 15 min.

Delegacija iš ministerijos turi atvežti naują skambutį mažo miestelio mokyklai. Senasis – nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo.