Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / SUSTABDYTAS LAIKAS

08.20

Įvykę renginiai

SUSTABDYTAS LAIKAS

Rugpjūčio 20 d. 19:30

Bilieto kaina 15 Eur

Kintų Didžioji bažnyčia

Bilietai.lt

Naujosios vokalinės muzikos kolektyvas MELOS, Anton Lukoszevieze (violončelė)

PROGRAMA

Laurence Crane: Raimondas Rumšas, violončelei, 6′
Brian Questa: Ritual for the Summer Solstice, 8 balsams, 10′
Morton Feldman: Voices & Cello, 2 balsams ir violončelei, 7′
Rytis Mažulis: Eskhatos (premjera), 8 balsams ir violončelei, 30′

„Melos“ naujosios vokalinės muzikos kolektyvas – tai profesionalus merginų ansamblis, glaudžiai bendradarbiaujantis su kompozitoriais bei garso menininkais. „Melos“ savo programose pristato šių dienų autorių kūrinius bei naujausias vokalines praktikas. Pagrindinės  estetinės kryptys – redukuota bei eksperimentinė muzika.

 

Violončelininkas ir tarpdisciplininis menininkas Antonas Lukoszevieze yra vienas universaliausių savo kartos atlikėjų ir ypač žinomas dėl avangardinės, eksperimentinės ir improvizacinės muzikos pasirodymų. Antonas surengė daugybę pasirodymų tarptautiniuose festivaliuose visoje Europoje ir JAV (Maerzmusik, Donaueschingen, Wien Modern ir kt.) ir BBC Radio 3. Jis taip pat koncertavo kaip solistas su Birmingemo miesto simfoniniu orkestru, BBC Škotijos simfoniniu orkestru, Londono šiuolaikinės muzikos festivalio orkestru ir Nyderlandų radijo simfoniniu orkestru, taip pat – su šiuolaikiniu vokaliniu ansambliu „Exaudi“ ir King’s College choru. Garsi menininkė, filmų kūrėja Jayne Parker apie Antoną yra sukūrusi septynis filmus. Be to, jis grojo ir vaidino trijuose menininkės Beatrice Gibson filmuose. 2008 m. atlikėjas debiutavo šiuolaikinio šokio sferoje su Vincent Dance Company Diuseldorfe.

Antonas yra atlikęs premjeras ir užsakęs naujų kūrinių violončelei, tarp kurių autorių – Christian Wolff, Amnon Wolman, Laurence Crane, Richard Ayres, Phill Niblock, Jennifer Walshe, Claudia Molitor, Rytis Mažulis, Arturas Bumšteinas, Ričardis Kabelis, Justė Janulytė, Jamesas Saundersas, Johnas Lely, Timas Parkinsonas, Peteris Eötvösas, Egidija Medekšaitė, Joseph Kudirka, Zbigniew Karkowski, Michaelas Winteris ir Reinholdas Friedlas.