Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / … AS THE SUN WILL ALWAYS RISE…

08.09

… AS THE SUN WILL ALWAYS RISE…

2024 08 09, 21:00

12 eur

Kintų Didžioji bažnyčia

Bilietai.lt

Marta Finkelštein (fortepijonas)

PROGRAMOJE – Ryuichi Sakamoto, Juliaus Aglinsko, Dominyko Digimo, Žibuoklės Martinaitytės, Zitos Bružaitės kūriniai

Programoje derinami autoriai atskleidžia šviežią dabarties muzikos kalbą, virtuoziškumo apraiškas ir naujas fortepijoninės muzikos kryptis.

Šviesos dizaino sprendimais papildyta programa klausytoją įtraukia ir leidžia pasinerti į saulėtekio vilties kupiną būseną. Bendra programos koncepcija krypsta į nostalgišką grožio paiešką, kuri nuolatos mums primena – kad ir kas benutiktų, visuomet kitą rytą patekės saulė…

Marta Finkelštein yra pianistė ir muzikos kuratorė, gyvenanti Vilniuje su vyru, dukra ir šunimi.

Pastaraisiais metais jos pagrindinis dėmesys buvo skiriamas šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ veiklai: ji kuravo garsinius projektus bendradarbiaujant su instrumentalistais, kompozitoriais ir įvairių sričių menininkais. Jai vadovaujant, ansamblio veikla buvo įvertinta nacionaliniais ir tarptautiniais apdovanojimais – Jaunojo kūrėjo prizu, Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus šiuolaikinei muzikai bei Ernst von Siemens ansamblių prizu.

Teorinius ir praktinius interesus Marta derina kuratoriaus potencialo tyrimuose muzikos srityje, greta to aktyviai veikdama kaip atlikėja. Šiaurės Šveicarijos taikomųjų mokslų universitete ji baigė muzikos kuravimo studijas, o 2023 m. vasarą apsigynė meno daktaro disertaciją „Muzikos kuratorystė šiuolaikybėje: kontekstai, lietuviška scena ir ansamblis „Synaesthesis““ Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Programa parengta „LRT Klasika “ rezidencijos kontekste.