08.11

Įvykę renginiai

SUGRĮŽIMAS

Rugpjūčio 11 d. 19 val.

Nemokamas

Kintų Didžioji bažnyčia

Joris Mikužis (fortepijonas)
Kasparas Mikužis (fortepijonas)

 

PROGRAMA

Joris Mikužis

 

CLAUDE DEBUSSY

Trys preliudai iš pirmosios knygos:

Nr. 1 „Delfų šokėjos“ (Danseuses de Delphes)

Nr. 5 „Anakaprio kalvos“ (Les collines d’Anacapri)

Nr. 10 „Paskendusi katedra“ (La Cathédrale engloutie)

 

FRÉDÉRIC CHOPIN

Baladė Nr. 3, op. 47 As-dur

Kasparas Mikužis

MAURICE RAVEL

Sonatina

  1. Modéré
  2. Mouvement de menuet
  3. Animé

FRÉDÉRIC CHOPIN

Scherzo Nr. 1, op. 20 h-moll

Scherzo Nr. 4, op. 54 E-dur

Joris Mikužis gimė 2006 m. Šilutėje. Fortepijonu groti pradėjo būdamas 6 m. Šilutės meno mokykloje, Liudmilos Kašėtienės klasėje, o nuo 2021 m. mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje pas prof. Aleksandrą Žvirblytę. Joris yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. 2022 m. tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ bei 2021 m. vykusiame XIII nacionaliniame jaunųjų muzikų konkurse, skirtame Ludwigui van Beethovenui, pelnė I premijas, VIII tarptautiniame lenkų fortepijoninės muzikos konkurse, skirtame Frédéricui Chopinui, pelnė III vietą. 2023 m. Joris dalyvavo tarptautiniame fortepijono forume „Bieszczady bez granic“ Sanoke (Lenkija), kur turėjo galimybę koncertuoti su Varšuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu orkestru ir buvo apdovanotas pagrindiniu forumo prizu „Auksinis parnasas“. Joris tobulinosi meistriškumo kursuose pas žymius profesorius E. Indjic, K. Kenner, M. Voskresensky, N. Trull, A. Jasinsky, V. Berman ir kt.

 

Kasparas Mikužis pradėjo skambinti pianinu Šilutės muzikos mokykloje Liudmilos Kašėtienės klasėje. Vėliau mokėsi nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Purcell School muzikos mokykloje Londone, Justo Dvariono klasėje, o dabar tęsia savo mokslus Karališkojoje muzikos akademijoje Londone, pianistės Dianos Ketler ir Christopher Elton klasėse.

Kasparas yra 22 tarptautinių konkursų laureatas, tarp kurių – ir pelnytas Grand Prix apdovanojimas Tarptautiniame B. Dvariono jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje bei I vieta tarptautiniame konkurse „Scottish International Piano Youth Competition“ Glazge. Kasparas buvo pakviestas groti Andras Schiff Jūrmalos Rygos muzikos festivalio meistriškumo kursuose, yra koncertavęs kartu su vienais iš žymiausių britų klasikinės muzikos atlikėjų – smuikininku Jacku Liebecku ir violončelininke Josephine Knight. Šiemet Kasparas koncertavo Mančesterio Bridgewater koncertų salėje, taip pat pasirodė Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Kasparo talentas buvo pastebėtas dar pirmose pamokose, tai įrodė ir laimėti pirmieji konkursai. Būdamas devynerių, jis buvo priimtas į „SOS Talents“ Michel Sogny fondą, kuris padėjo Kasparui pradėti koncertuoti Europos koncertų salėse. Nuo 2011 Kasparas grojo „SOS Talents“ fondo kasmetiniuose kalėdiniuose koncertuose Eliziejaus laukuose Paryžiuje, kuriuos transliavo prestižinis klasikinės muzikos kanalas „Mezzo TV“ ir „Radio Classique“. Kasparas keturis kartus grojo Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, taip pat yra pasirodęs EMMA Taikos Nobelio premijos Laureatų pasaulio viršūnių susitikime Varšuvoje. Kasparui taip pat yra tekę groti solo prestižinėje Concertgebouw salėje Amsterdame, Nacionalinėje Lietuvos filharmonijoje, Fazioli koncertų salėje Sacile, Purcell Room, Southbank ir Wigmore Hall Londone, Steinway Hall Barselonoje. 2019 m. rugsėjį pianistas buvo pakviestas atidaryti 91-ąjį sezoną naujai renovuotoje Charkivo filharmonijoje, kur grojo kartu su Charkivo filharmonijos simfoniniu orkestru ir dirigentu Yuri Yanko.

Nuo 2017 m. Kasparą globojo Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Tais pačiais metais Kasparui buvo įteiktas padėkos raštas už Lietuvos garsinimą iš Lietuvos Respublikos prezidentės D. Grybauskaitės. Nuo 2018 m. Kasparas yra „KNS Classical“ artistas ir su jų studija išleido savo pirmąjį CD. Kasparas taip pat yra „Drake Caleja Trust“, „Talent Unlimited“ ir „Hattori“ fondų stipendininkas Londone.