Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / NAUJI BALTIJOS SKAMBESIAI

08.05

Įvykę renginiai

NAUJI BALTIJOS SKAMBESIAI

Rugpjūčio 5 d. 20 val.

15 eur

Kintų Didžioji bažnyčia

Bilietai.lt

„The New Baltic Sound Quartet“:
Dalia Dėdinskaitė (smuikas)
Gleb Pyšniak (violončelė)
Pavel Giunter (perkusija)
Guntars Freibergs (perkusija, Latvija)

 

PROGRAMOJE – Peeter Vähi, Silvija Miliūnaitė, Platon Buravicky, Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Arvo Pärt ir kt.

Kintų muzikos festivalio iniciatyva kviečiami ryškiausi trijų Baltijos šalių skirtingų kartų klasikinės muzikos atstovai kartu reziduoti ir kurti Kintų menininkų rezidencijoje. 2023 m. rugpjūtį keturi atlikėjai ir du kompozitoriai atvyksta į Kintus naujos programos ir naujų kūrinių produkcijai, įkvėptai Baltijos jūros bei ją supančios gamtos, tarsi simboliškai įprasminant Baltijos šalių menininkų laisvę bei vieningą kryptį šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Rezidencijoje susitiks dvi legendinės asmenybės – estų kompozitorius Peeteris Vähi bei lietuvių perkusininkas Pavelas Giunteris – kartu su keturiais jaunaisiais šių dienų savo srities lyderiais, latvių perkusininku Guntaru Freibergu bei lietuvių violončelininku Glebu Pyšniaku, smuikininke Dalia Dėdinskaite ir kompozitore Silvija Miliūnaite. Tiesdami bendradarbiavimo tiltą tarp skirtingų kartų, kultūrų ir valstybių, visi jie susijungia bendram tikslui – kartu įgyvendinti dviejų naujų P. Vähi ir S. Miliūnaitės kūrinių inovatyviam perkusijos ir dviejų styginių instrumentų kvartetui atsiradimą ir atlikimą. O taip pat – sudaryti Baltijos šalių kompozitorių programą, kuri bus pristatoma Baltijos šalyse ir visame pasaulyje.

Reziduojantys kompozitoriai: P. Vähi (Estija), S. Miliūnaitė (Lietuva)

 

ATLIKĖJAI

Pavel Giunter aktyviai koncertuoja tiek solo, tiek su savo ansambliu „Giunter percussion“. Atlikėjas yra koncertavęs su garsiomis pasaulio muzikos asmenybėmis: pianistais Marta Argerich, Alexander Paley, Nelson Freire, violončelininku Davidu Geringu, smuikininku Sergejumi Krylovu, perkusininkais Vladimiru Tarasovu, Nebojša Živkovič, Linda Maxey, Michael Udow, Frederic Macarez, Pedro Carneiro  ir kt.

Giunter rengia projektus su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, kameriniais ansambliais bei solistais, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, atlieka klasikinę, moderniąją, pasaulio ir džiazo muziką bei jam skirtus lietuvių autorių kūrinius. Per daugelį metų jis sukaupė unikalią mušamųjų muzikos instrumentų kolekciją. Prieš beveik dvidešimt metų jis įkūrė pirmąjį mušamųjų instrumentų ansamblį Lietuvoje „Vilniaus mušantieji“, vėliau pavadintą „Giunter percussion“.

Giunter rengia ir dalyvauja labdaros koncertuose bei akcijose („Būgnai už gyvybę“, „Gatvės muzikos diena“, „Ir paukščiai, ir vaikai gali skraidyti“, „Lietuvos muzikos žvaigždės Lietuvos žmonėms“ bei „Unicef“ projektas „SOS vaikai“), groja iškiliuose Lietuvos kultūrą ir muzikus pristatančiuose reprezentaciniuose renginiuose. Taip pat atlikėjas aktyviai užsiima ir edukacine veikla – koncertuoja Lietuvos mokyklose, dalyvauja susitikimuose su moksleiviais, rengia atviras pamokas.

 

Guntars Freibergs studijavo perkusiją Strasbūro konservatorijoje, Karališkojoje Briuselio konservatorijoje ir Linco Antono Brucknerio universitete, kur įgijo magistro laipsnį. G. Freibergs yra pelnęs laimėjimus tarptautiniuose perkusijos konkursuose, iš kurių žymiausi – Grand prix tarptautiniame konkurse „Days of Percussion“ Ferme (Italija) ir II vieta Zalcburgo tarptautiniame marimbos konkurse.

Atlikėjas nemažai groja solo su orkestrais: Latvijos nacionaliniu simfoniniu, kameriniu orkestru Sinfonietta Rīga, Pietų Čekijos filharmonijos orkestras, Plovdivo filharmonijos orkestru, Latvijos nacionalinės operos orkestru ir kt. Jis taip pat yra surengęs solo rečitalius daugelyje Europos šalių.

Freibergs tris kartus nominuotas „Latvijos Didžiajam muzikos apdovanojimui“: 2011 m. – už puikų metų debiutą, 2017 m. – už geriausią metų koncertą kartu su mušamųjų ansamblio „Perpetuum Ritmico“ kolegomis, o 2019 m. – už išskirtinį pasirodymą ansamblyje. Šiandien G. Freibergs aktyviai dalyvauja tiek solo, tiek kamerinės muzikos projektuose Latvijoje ir užsienyje.

 

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. Nuo 2020 m. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010 m. D. Dėdinskaitė laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“.

Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

 

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, pasirodė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.