Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / DUETTISSIMO / LUKAS GENIUŠAS

08.12

Įvykę renginiai

DUETTISSIMO / LUKAS GENIUŠAS

Rugpjūčio 12 d. 19:30

Bilieto kaina 15eu

Kintų Didžioji bažnyčia

Bilietai.lt

PROGRAMA
2 dalys
I – Duettissimo
“Duettissimo”
Dalia Dėdinskaitė, smuikas
Gleb Pyšniak, violončelė

Programa:

A. Šenderovas “Dialogai” smuikui ir violončelei
B. Martinů Duo smuikui ir violončelei Nr. 1, H. 157
L. Narvilaitė “Artimos tolumos”
E. Schulhoff Duo smuikui ir violončelei II. Zingaresca

II – Lukas Geniušas (fortepijonas)

F. Liszt Sonata fortepijonui h-moll, S.178

Rusų–lietuvių pianistas Lukas Geniušas yra tvirtai įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir  ryškiausių savo kartos pianistų. Giriamas už savo talentą ir brandą („The Guardian“), jis yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amstedarmo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, „Louvre Auditorium“, Niujorko „Frick Collection ir kt. Jis taip pat reguliariai kviečiamas pasirodyti festivaliuose, koncertuoja solo su žymiais orkestrais.

Dėl jam būdingo smalsumo ir plačių muzikinių interesų, L. Geniušas pasižymi plačiu atliekamos muzikos spektru, nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Jo muzikinis repertuaras tęsiasi nuo L. van Beethoveno Koncertų fortepijonui iki P. Hindemitho „Ludus Tonalis“ ir J. Adamso kūrinių. Pianistas taip pat puikiai jaučiasi rusiškame repertuare, atlikdamas P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo ar S. Prokofjevo kūrinius. L. Geniušas taip pat yra aistringas kamerinės muzikos mylėtojas ir nepaprastai smalsus atlikėjas, kuris su malonumu atlieka šiuolaikinių kompozitorių kūrinius ar imasi retai koncertų salėse skambančio repertuaro atgaivinimo. Šie L. Geniušo karjeros aspektai atsispindi kritikų palankiai įvertintoje diskografijoje, kuri apima L. van Beethoveno, J. Bramso, S. Rachmaninovo (visas preliudų ciklas), F. Šopeno (Etiudai op. 10 ir op. 25) kūrybą, taip pat kamerinės muzikos įrašus (M. Ravelio, I. Stravinskio, L. Desiatnikovo. D. Šostakovičiaus ir P. Čaikovskio kūriniai, įrašyti su Aylenu Pritchinu ir Alexanderiu Buzlovu).

Gimęs 1990 m. Maskvoje, žymių muzikų šeimoje, L. Geniušas pradėjo savo muzikinį kelią būdamas penkerių F. Šopeno muzikos koledže Maskvoje, kurį baigė aukščiausiais įvertinimais 2008 m. Po to studijas tęsė Maskvos konservatorijoje, savo senelės, žymios fortepijono profesorės Veros Gornostajevos klasėje. Šios studijos turėjo lemiamą įtaką L. Geniušo muzikiniam proveržiui. Jis tapo keleto prestižiškiausių tarptautinių konkursų laureatu, tarp jų – II vieta Tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje 2015 m. ir II vieta Tarptautiniame F. Šopeno konkurse 2010 m.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistente. Nuo 2020 m. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010 m. D. Dėdinskaitė laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“.
Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.
Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, pasirodė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.