Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / LEGENDOS | Naujo albumo pristatymo koncertas

08.10

Įvykę renginiai

LEGENDOS | Naujo albumo pristatymo koncertas

Rugpjūčio 10 d. 20 val.

12 eur

Kintų Didžioji bažnyčia

Bilietai.lt

Rokas Zubovas (fortepijonas)
Gleb Pyšniak (violončelė)

Koncerto vedėja Rasa Murauskaitė-Juškienė

 

PROGRAMA

 

ANATOLIJUS ŠENDEROVAS (1945–2019)

„Sulamitos giesmės“

 

VIDMANTAS BARTULIS (1954–2020)

„Palydžiu iškeliaujantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius…“

 

MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS (1875–1911)

Kūriniai violončelei ir fortepijonui (adaptuoti Juozo Čelkausko)

Affetuoso – Hommage à Stasys Lozoraitis

 

FAUSTAS LATĖNAS (1956–2020)

Sonata violončelei ir fortepijonui

  1. Ramiai, plaukiančiai
  2. Gyvai
  3. Andante

 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Anatolijus Šenderovas, Vidmantas Bartulis, Vytautas Barkauskas ir Faustas Latėnas – penkios skirtingos asmenybės, kūrusios Lietuvos muzikinės kultūros istoriją. Visgi juos visus vienijo drąsa ir individualybė, platūs kūrybinės veiklos akiračiai. Penki išskirtiniai, nesupainiojami balsai, penki žvilgsniai į lietuvišką tapatybę, koncerte pristatomi per penkis skirtingos apimties kūrinius violončelei ir fortepijonui. Kiekviena šių kompozicijų – tai savitas garso kosmosas, bylojantis apie supančio pasaulio prasmes, atskleidžiantis paslaptingą grožį, pasakojantis įstabią legendą. Visa tai sudėta ir į violončelininko Glebo Pyšniako ir pianisto Roko Zubovo vinilinę plokštelę „Legendos“, atveriančią spalvingą Lietuvos muzikos kraštovaizdį.

 

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, pasirodė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.

 Pianistas Rokas Zubovas labiausiai klausytojams žinomas savo M. K. Čiurlionio interpretacijomis, yra įrašęs visus kompozitoriaus fortepijoninius kūrinius, net suvaidinęs savo garsųjį protėvį meniniame filme „Laiškai Sofijai“. Pianistas taip pat penkiolika metų rengė tarptautinį kamerinės muzikos ir ekologijos festivalį „Nepaklusniųjų žemė“, kuriame kasmet pristatydavo po 7–9 temines kamerinės muzikos programas.