Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / SERAFIMŲ GIESMĖS

06.25

Įvykę renginiai

SERAFIMŲ GIESMĖS

Birželio 25 d. 18:30

Koncertas nemokamas

Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia

Bilietai.lt

„Duo Barocco“

Ansamblio „Duo Barocco“ sakralinė programa „Serafimų giesmės“ buvo sukurta dueto dešimtmečio proga 2020 metais. Siekiant pabrėžti dueto unikalumą, joje skamba vien dvibalsiai kūriniai, lydimi basso continuo, ir atskleidžiantis visas ekspresyviąsias dueto žanro galimybes. Ryškiausių XVII a. italų kompozitorių, tokių kaip Claudio Monteverdi, Francesco Cavalli, Barbaros Strozzi, Giovanni Legrenzi sakraliniai kūriniai – tai lyg dangiškosios serafimų giesmės, kviečiančios šlovinti Dievo visagalybę, Marijos švlenumą, Jėzaus gerumą, dieviškos meilės santykį ar Komunijos paslaptį, pasitelkiant psalmių ir „Giesmių giesmės“ žodžius, rečitatyvo, arijos ar kantatos formas, pasakalijos ar čiakonos ritmus. Tai spalvinga muzikinė kelionė, kviečianti patirti ekspresyvų, kontrastų kupiną baroko epochos religinį jausmingumą.

 

PROGRAMA

Giovanni Paolo Cima (c. 1570–1630) | Benedicam Dominum
Alessandro Grandi (1586–1630) | Jesu mi dulcissime
Orazio Michi (1594–1641) | Ninna nanna al bambino Jesu
Claudio Monteverdi (1567–1643) | Cantate Domino

Vargonų solo
Orazio Giaccio (fl. 1610) | Pastorale sulla ciaccona: Peccatori su su
Francesco Cavalli (1602–1676) | O bone Jesu
Giovani Felice Sances (1600–1679) | Vulnerasti cor meum
Vargonų solo
Giovanni Legrenzi (1626–1690) | Ave Regina Coelorum
Barbara Strozzi (1619–1677) | O Maria
Chiara Margarita Cozzolani (1602–1676/1678) | O quam bonus es

Ansamblis „Duo Barocco“ – tai dainininkės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos  absolventės Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė, kurios susivienijo į barokinį duetą 2010 m. pradžioje, siekdamos dalintis su klausytojais savo meile senajai vokalinei muzikai, supažindinti juos su Lietuvoje retai atliekamais kūriniais.

„Duo Barocco“ repertuare – XVII– XVIII amžiaus operų duetai bei arijos, sakralinė ir kamerinė vokalinė muzika. Tarp įsimintiniausių dueto programų – „Sugrįžimas į Arkadiją: pastoralinės scenos Claudio Monteverdi kūryboje“, „Paslėptoji opera: Henry Purcello arijos ir duetai“, „Sutemų skaitiniai: François Couperino „Leçons de ténèbres“, „Ugningoji čakona: XVII a. italų ir ispanų šokiai ir dainos“, „Cantabo Domino: baroko sakralinė muzika“, „Passioni musicali: aistringoji italų baroko muzika XVII a. LDK valdovų rūmuose“, taip pat J. S. Bacho, G. F. Händelio, J. B. Lully ir J. Ph. Rameau duetų programos bei daugelis kitų.

„Duo Barocco“ dainininkės gilino savo žinias apie baroko muziką besistažuodamos Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Čekijoje ir Prancūzijoje, Vilniuje vykusiuose meistriškumo kursuose su kviestiniais dėstytojais iš Prancūzijos, Italijos ir Argentinos, koncertuodamos kartu su senosios muzikos specialistais iš užsienio ne tik „Duo Barocco“ bet ir ansamblio „Canto Fiorito“ sudėtyje. „Duo Barocco“ nuolat pasirodo Lietuvos nacionalinės filharmonijos repertuare, bendradarbiaujant su ansambliu „Musica Humana“, dainavo su choru „Jauna muzika“, „Šv. Kristoforo orkestru“, Valstybiniu Baltarusijos kameriniu orkestru, ansambliu „Affectus” ir kitais ansambliais bei orkestrais. Savo kamerinės muzikos programas duetas „Duo Barocco“ yra pristatęs ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje bei Šveicarijoje.

Vilimas Norkūnas senąja muzika susižavėjo 2002 metais Zalcburge (Austrija), studijuodamas koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes Mocarteumo universitete. Čia pradėjo studijuoti ir šiuos istorinius instrumentus: klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo. Nuo 2008 metų studijas tęsė Graco menų universitete, kur 2011 metais įgijo sakralinės muzikos ir vargonų magistrą, 2012 metais – chorinio dirigavimo magistrą. 2014 metais Graco menų universitete baigė Senosios muzikos klavesino studijas.

  1. Norkūnas koncertavo su Stirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, su konsortu „Brevis“, koncertavo su chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“, įvairiais ansambliais. Jis taip pat surengė daugelį koncertų su barokinio smuiko virtuoze Ūla Kinderyte (JAV), barokinio smuiko atlikėja Vera Otasek (Austrija). V. Norkūnas yra lietuvių senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“ bei tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjas ir narys. Nuo 2015 metų V. Norkūnas yra kasmetinio Biržų „Baroko pavasario“ bendraorganizatorius ir meno vadovas.