2 dalys
Gleb Pyšniak, violončelė
Programa:
A. Šenderovas “Dialogai” smuikui ir violončelei
B. Martinů Duo smuikui ir violončelei Nr. 1, H. 157
L. Narvilaitė “Artimos tolumos”
E. Schulhoff Duo smuikui ir violončelei II. Zingaresca
II – Lukas Geniušas (fortepijonas)
F. Liszt Sonata fortepijonui h-moll, S.178
Rusų–lietuvių pianistas Lukas Geniušas yra tvirtai įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių savo kartos pianistų. Giriamas už savo talentą ir brandą („The Guardian“), jis yra nuolat kviečiamas atlikti rečitalius prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, tokiose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amstedarmo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, „Louvre Auditorium“, Niujorko „Frick Collection ir kt. Jis taip pat reguliariai kviečiamas pasirodyti festivaliuose, koncertuoja solo su žymiais orkestrais.
Dėl jam būdingo smalsumo ir plačių muzikinių interesų, L. Geniušas pasižymi plačiu atliekamos muzikos spektru, nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Jo muzikinis repertuaras tęsiasi nuo L. van Beethoveno Koncertų fortepijonui iki P. Hindemitho „Ludus Tonalis“ ir J. Adamso kūrinių. Pianistas taip pat puikiai jaučiasi rusiškame repertuare, atlikdamas P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo ar S. Prokofjevo kūrinius. L. Geniušas taip pat yra aistringas kamerinės muzikos mylėtojas ir nepaprastai smalsus atlikėjas, kuris su malonumu atlieka šiuolaikinių kompozitorių kūrinius ar imasi retai koncertų salėse skambančio repertuaro atgaivinimo. Šie L. Geniušo karjeros aspektai atsispindi kritikų palankiai įvertintoje diskografijoje, kuri apima L. van Beethoveno, J. Bramso, S. Rachmaninovo (visas preliudų ciklas), F. Šopeno (Etiudai op. 10 ir op. 25) kūrybą, taip pat kamerinės muzikos įrašus (M. Ravelio, I. Stravinskio, L. Desiatnikovo. D. Šostakovičiaus ir P. Čaikovskio kūriniai, įrašyti su Aylenu Pritchinu ir Alexanderiu Buzlovu).
Gimęs 1990 m. Maskvoje, žymių muzikų šeimoje, L. Geniušas pradėjo savo muzikinį kelią būdamas penkerių F. Šopeno muzikos koledže Maskvoje, kurį baigė aukščiausiais įvertinimais 2008 m. Po to studijas tęsė Maskvos konservatorijoje, savo senelės, žymios fortepijono profesorės Veros Gornostajevos klasėje. Šios studijos turėjo lemiamą įtaką L. Geniušo muzikiniam proveržiui. Jis tapo keleto prestižiškiausių tarptautinių konkursų laureatu, tarp jų – II vieta Tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje 2015 m. ir II vieta Tarptautiniame F. Šopeno konkurse 2010 m.