Kintai Arts / Kintų muzikos festivalis / DANIJA – LIETUVA

07.29

Įvykę renginiai

DANIJA – LIETUVA

Liepos 29 d. 20 val.

12 eur

Thomo Manno kultūros centras, Nida

Bilietai.lt

Christina Åstrand (smuikas, Danija)
Rikke Sandberg (fortepijonas, Danija)
Dalia Dėdinskaitė (smuikas / altas)
Gleb Pyšniak (violončelė)

PROGRAMA

CARL NIELSEN

Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2, op. 35

  1. Allegro
  2. Molto adagio
  3. Allegro piacevole

 

JEAN SIBELIUS

„Norden“

MAURICE RAVEL

Sonata smuikui ir fortepijonui

  1. Allegretto
  2. Blues – moderato
  3. Perpetuum mobile – allegro

 

JOHANNES BRAHMS

Fortepijoninis kvartetas g-moll, op. 25

  1. Allegro
  2. Allegro ma non troppo
  3. Andante con moto
  4. Rondo alla zingarese

Svarbi žinia laukiantiems liepos 29-osios koncerto „Danija – Lietuva“ Thomo Manno kultūros centre Nidoje! Dėl asmeninių priežasčių atvykti negalintį žymų danų pianistą Perą Salą pakeis kita šios šalies fortepijono įžymybė, visame pasaulyje koncertuojanti Rikke Sandberg. Su ja gros viena garsiausių Danijos smuikininkių, Karališkojo simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė Christina Åstrand.

Antroje koncerto dalyje prie jų prisijungs žinomi Lietuvos muzikantai, nuolatiniai Kintų muzikos festivalio dalyviai – festivalio meno vadovas, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir smuikininkė Dalia Dėdinskaitė. Programa lieka tokia pati, kaip skelbta anksčiau.

 

 

ATLIKĖJAI

Christina Åstrand yra ypač įvairiapusė smuikininkė, grojanti kaip solistė, kamerinės muzikos atlikėja ir Danijos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterė. Jos repertuaras aprėpia platų muzikos spektrą – nuo klasikinių šedevrų iki šiuolaikinės muzikos. Šiuo metu ji viena garsiausių smuikininkių Skandinavijoje.

Ch. Åstrand visada buvo aistringa šiuolaikinės muzikos atlikėja. Ji atliko daugybę šių dienų įvairių šalių kompozitorių kūrinių, taip pat jai kūrinius paskyrė ne vienas pripažintas danų kompozitorius. Ieškodama naujos pamirštos muzikos, ji dažnai lankosi Karališkojoje Kopenhagos bibliotekoje, kur atlikėja atrado iki tol neaptiktus muzikinius danų kompozitorių lobius. Ch. Åstrand nuolat siekia, kad danų muzika būtų labiau vertinama užsienyje, už šią veiklą 2019 m. ji buvo nominuota Šiaurės Tarybos muzikos prizui.

Peras Salo yra vienas iš geriausiai žinomų pianistų Danijoje ir labai aktyviai groja tiek kaip solistas, tiek kaip kamerinis muzikantas. Jo repertuare dera nauji kūriniai kartu su gerai žinoma fortepijoninės literatūros klasika, labiau akcentuojant šiuolaikinę muziką. Nuo 1989 m. P. Salo yra pianistas ir vargonininkas Danijos nacionaliniame simfoniniame orkestre.

Salo gimė 1962 m. Karališkojoje Danijos muzikos konservatorijoje Kopenhagoje jis mokėsi fortepijono ir vargono specialybių. Taip pat jis yra įgijęs pianisto magistro laipsnį Džuljardo muzikos mokykloje Niujorke. P. Salo – azartiškas muzikantas, galintis pasigirti įspūdingai dideliu repertuaru. Pianistas koncertavo visame pasaulyje, yra padaręs daugybę įrašų.

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistentė. Nuo 2020 m. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010 m. D. Dėdinskaitė laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“.

Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, pasirodė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.

Pyšniakas kartu su savo žmona D. Dėdinskaite groja ansamblyje „Duettissimo“, yra Kintų muzikos festivalio meno vadovai, Juozapo Achrono muzikos festivalio ir festivalio „Kalėdinis Vilnius“ įkūrėjai.