06.17

Įvykę renginiai

BALTIJOS MALDA

Birželio 17 d. 19 val.

12 eur

Kintų Didžioji bažnyčia

Bilietai.lt

Festivalį atidarys koncertas su simboline programa „Baltijos malda“, atspindinčia Baltijos tautų vienybę ir gilų tarpusavio ryšį, ypač svarbų šių dienų įvykių fone. Ši programa – tai tarsi muzikinė malda, susitelkimas bei žvilgsnis į šviesų rytojų. Programoje skamba itin retai atliekami Baltijos šalių kompozitorių kūriniai smuikui, violončelei ir chorui, tarp kurių – ir du specialiai šiai programai kurti opusai: Jurgio Juozapaičio „Ave Maria“ bei italų kompozitorės Mariannos Acito „Sūnaus verksmas“.

Choras „Jauna muzika“
Meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas

Solistai – „Duettissimo“:
Dalia Dėdinskaitė (smuikas)
Gleb Pyšniak (violončelė)

 

PROGRAMA

 

ANATOLIJUS ŠENDEROVAS (1945–2019)

„Dialogues“ smuikui ir violončelei

 

ARVO PÄRT (g. 1935)

„Da Pacem, Domine“ chorui a cappella

 

OLA GJEILO (g. 1978)

“Serenity (O Magnum Mysterium)” smuikui ir chorui

 

MARIANNA ACITO (g. 1997)

„L’urlo del figlio“ chorui a cappella

 

JURGIS JUOZAPAITIS (g. 1942)

„Ave Maria“ smuikui, violončelei ir chorui

 

JOHN TAVENER (1944–2013)

„Svyati“ chorui ir violončelei

 

PĒTERIS VASKS (g. 1946)

„Plainscapes“ chorui, smuikui ir violončelei

 

MYROSLAV SKORYK (1938–2020)

„Melodija“ (atlikėjų aranžuotė chorui, smuikui ir violončelei). Skiriama ukrainiečių tautai.

 

ATLIKĖJAI

 

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“ – vienas ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų Lietuvoje, įkurtas 1989 m. Nuo 1992 m. choro meno vadovas ir dirigentas – kompozitorius Vaclovas Augustinas. „Jauna muzika“ kasmet surengia per 30 koncertų savo šalyje ir užsienyje. Aukšto profesinio meistriškumo dėka choras pelnė platų tarptautinį pripažinimą, gastroliavo po Izraelį, Japoniją. Choras nuolat dalyvauja festivaliuose, bendradarbiauja su grupe „Merope“, žymiais batutos meistrais ir pasaulinio garso kolektyvais, inicijuoja įvairius projektus, muzikos interpretavimo ir dirigavimo kursus, jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursą „Vox Juventutis“.

„Jauna muzika“ – aktyvus muzikinis kolektyvas, kurio misija yra profesionaliai atlikti ir pasiūlyti klausytojui be galo turtingą ir vertingą choro muzikos lobyną bei reprezentuoti lietuvių kompozitorių kūrybą.

 

Dalia Dėdinskaitė yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. Nuo 2017 m. – didžiausio pasaulyje muzikos universiteto Vienoje įžymaus austrų profesoriaus Christian Altenburger klasės asistentė. Nuo 2020 m. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pirmoji koncertmeisterė. 2010 m. D. Dėdinskaitė laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“.

Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt.

 

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, pasirodė solo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Maskvos konservatorijos simfoniniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2019 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius.

G. Pyšniak kartu su savo žmona D. Dėdinskaite groja ansamblyje „Duettissimo“, yra Kintų muzikos festivalio meno vadovai, Juozapo Achrono muzikos festivalio ir festivalio „Kalėdinis Vilnius“ įkūrėjai.