Kintai Arts / Amatų centras / Istorinės valties statybos edukacija

Istorinės valties statybos edukacija

Edukacijos organizuojamos 2023 m. vasario - lapkričio mėnesiais

Nuo ko prasideda laivo statyba? Kaip sujungti lentas kad jos nepraleistų vandens? Kodėl reikia gręžti skyles ką tik pastatyto laivo korpuse? Kaip išlenkti lentas skirtas laivo bortui? Tai tik maža dalis klausimų kurie užklumpa statant tradicines Kuršių marių žvejų burvaltęs.

Programos metu dalyviai, paskaitose ir laivo statymo dirbtuvėse susipažins su senųjų Kuršių marių žvejų kultūra, detaliu laivo statymo procesu, išmėgins įrankius naudotus laivo statybai. Išklausę tradicinės medinės laivadirbystės paskaitas ir išbandę laivo statybos procesus, dalyviai turės galimybę pasimokyti laivybos elementų, o po iškeltom burėm klausysis etnokultūros pasakojimų ir patarlių apie žvejybą Kuršių mariose.

Praktinė informacija:

- Užsiėmimai organizuojami susidarius 20 asmenų grupei
- Edukacijos trukmė: 4 val
- Edukacijos kaina asmeniui: 12 eur, į kainą įeina įrankiai bei darbo medžiagos
- Programos veiklų vieta: Kintai Arts rezidencija, Amatų centras, Kuršių g. 30, Kintai
- Registracija: info@kintaiarts.lt, +370 686 34006

Informacija mokyklinio amžiaus vaikų grupėms:

- Taikant neformalaus ugdymo principus suteikti dalyviams galimybę aktyviomis priemonėmis susipažinti su Kuršių marių žvejybos kultūra, etnografiniu paveldu, laivadirbyste ir laivavedyba.
- Programa paruošta siekiant paliesti ir ugdyti keletą svarbiausių bendrųjų kompetencijų: mokėjimo mokytis, komunikavimo ir pažinimo kompetencijas.

Registracija: info@kintaiarts.lt
(prieš įsigyjant reikia suderinti datą)

Kitos edukacijos